[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

دومین کنفرانس ملی علوم انسانی در شیراز برگزار شد ، روزنامه شیراز نوین

دومین كنفرانس ملی علوم انسانی و توسعه با ارائه جدیدترین دستاوردهای پژوهشی محققان ایرانی به میزبانی دانشگاه پیام نور استان فارس در شیراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس، دراین کنفرانس که به صورت آنلاین و در بستر فضای مجازی برگزار شد، 10 مقاله منتخب به صورت شفاهی ارائه و 3 مقاله برتر از سوی هئیت داوران انتخاب ومعرفی شد.
 رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: برگزاری موفق اولین کنفرانس علوم انسانی و توسعه در سال 1398، ما را مصمم کرد برای دومین بار میزبان پژوهشگران عزیز در این عرصه با هدف تحول آفرینی علمی و پژوهشی باشیم.
در ابتدای این همایش، دکتر محمدحسن صیف افزود: توجه به امر پژوهش و تحقیقات علمی به عنوان بستر بروز و ظهور خلاقیت‌ها در جهت شناسایی نقاط قوت و ضعف و ارائه راهکارهای علمی برای حل مسائل و مشکلات جامعه، همواره در دستور کار دانشگاه پیام نور استان فارس قرار داشته است که برگزاری چندین همایش علمی و کنفرانس‌های ملی نشان‌دهنده توجه به این امر مهم است.
وی همچنین از برگزاری سومین کنفرانس ملی علوم انسانی و توسعه در دانشگاه پیام نور استان فارس در سال آینده خبر داد.
دکتر احمد رستگار دبیر علمی کنفرانس نیز در این مراسم، توسعه علوم انسانی و گسترش دانایی را نیازمند توجه بیشتر به امر پژوهش و گفتمان شناسی دانست و اظهار داشت: در چرخه پژوهش علوم انسانی تنها تولید علم و نشر یافته‌های علمی کافی نیست؛ بلکه استفاده عملی از نتایج به حاصل آمده، بسیار مهم است. وی خاطرنشان کرد: برگزاری همایش‌های اینچنینی می‌تواند زمینه بحث و تبادل نظر بین متولیان و محققان را فراهم کرده و به کابردی سازی تحقیقات کمک کند. دکتر سعید طالبی دبیر اجرایی دومین کنفرانس علوم انسانی و توسعه نیز گفت: پس از اعلام فراخوان ارسال مقاله، 850 عنوان مقاله از محققان، استادان و دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که از این تعداد، 716 مقاله مورد پذیرش قرار گرفت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی