[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

کوکو سیب زمینی پنیری، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 6 نفر
سیب‌زمینی پخته شده و رنده شده۴ پیمانه
کره۴ قاشق غذا خوری
تخم‌مرغ۱ عدد
پنیر پیتزای رنده شده۲ پیمانه
آرد سفید یک چهارم پیمانه
تره خرد شده۳ قاشق غذا خوری
آرد سوخاری یک دوم پیمانه
نمک، فلفل، زردچوبه به میزان لازم
روغن سرخ کردنی به میزان لازم

طرز تهیه:
 به نام خداوند بزرگ و عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان. ما امروز می‌خواهیم با هم یک نوع کوکوی سیب زمینی خیلی خوشمزه درست کنیم. من خودم این غذا را خیلی دوست دارم، ولی اصولاً همه، زمانی که وقت کمی برای غذا درست کردن دارند، می‌روند سراغ درست کردن کوکو سیب زمینی. حالا من می‌خواهم با یک سری تغییرات و اضافه کردن یک‌سری مواد غذایی دیگر به این کوکو، هم یک نوع کوکوی جدید درست کنم و هم این‌که یک تنوع خاص تو وعده‌های غذایی‌مان بدهیم. من در این کوکو از تره می‌خواهم استفاده کنم که یک طعم خوب و فوق‌العاده به کوکو می‌دهد. البته شما می‌توانید به جای تره از جعفری و حتی ساقه پیازچه، البته ریز و خرد شده هم استفاده کنید و یک طعم جدید ایجاد کنید. پس این غذای خوشمزه را درست کرده و از خوردنش لذت ببرید.

مرحله اول:
ابتدا برای درست کردن این غذا می‌رویم سراغ سیب‌زمینی‌ها. من از ۷ الی ۸ تا سیب‌زمینی برای تهیه این غذا استفاده می‌کنم. در ضمن چون می‌خواهیم سیب‌زمینی‌ها را با پوست بگذاریم برای پخت حتماً دقیق و تمیز باید آن‌ها را بشوییم. سپس  سیب‌زمینی‌ها را می‌شوییم و بعد یک قابلمه برمی‌داریم و آن‌ها را می‌ریزیم داخل قابلمه. سپس به آن مقداری آب همراه با کمی نمک اضافه می‌کنیم و قابلمه را می‌گذاریم روی حرارت تا سیب زمینی‌ها شروع کند به پختن.
حالا تا سیب‌زمینی‌ها در حال پختن هست، می‌رویم سراغ کره، کره‌ای که داشتیم را از یخچال در‌می‌آوریم و می‌گذاریم بیرون تا با دمای محیط هم دما شود و خودش نرم شود و احتیاجی به گرم کردنش نداشته باشیم. سپس می‌رویم یک سر به سیب‌زمینی‌ها می‌زنیم و با یک چنگال چک‌شان می‌کنیم. اگر پخته بودند بقیه آب داخل قابلمه را می‌ریزیم دور و سیب‌زمینی‌ها را می‌گذاریم کمی خنک شود. سپس بعد از این‌که خنک شدند پوست آن‌ها را می‌گیریم و توی یک کاسه می‌ریزیم و با گوشت‌کوب یا هر وسیله‌ای که می‌شود آن‌ها را  له کرد شروع می‌کنیم به له کردن سیب‌زمینی‌ها تا کامل به صورت پوره در بیایند.

مرحله دوم:
حالا در این مرحله کره‌ای که گذاشته بودیم نرم شود را برمی‌داریم و به پوره سیب زمینی‌‌ اضافه می‌کنیم و شروع می‌کنیم به مخلوط کردن کره و پوره سیب‌زمینی‌. آن‌قدر مخلوط می‌کنیم که کره کامل به خورد سیب زمینی‌ها برود و اثری از آن نباشد. سپس می‌گذاریم کنار مخلوط‌مان. البته یک نکته‌ای هست که در این‌جا باید به شما بگویم و  این هست که ما این مخلوط‌مان را می‌توانیم ۲ الی ۳ روز در یخچال بگذاریم و هر وقت خواستیم در بیاوریم و با آن کوکوی پنیری درست کنیم.
حالا می‌رویم سراغ آماده کردن بقیه مواد. ابتدا یک کاسه برمی‌داریم و پنیر پیتزایی که داشتیم را برداشته و با دنده ریز رنده در آن کاسه رنده می‌کنیم و می‌گذاریم کنار. سپس نوبت تره‌ها هست. یادتان باشد حتماً تره تازه تهیه کنید که طعم خوشمزه‌تری داشته باشیم. پس اول تره‌های تازه را پاک می‌کنیم و بعد در یک ظرف یا لگن خیس‌شان می‌کنیم تا آلودگی‌ آن‌ها از بین برود. سپس آن‌ها را می‌شوییم و می‌گذاریم تا آب آن‌ها برود. بعد از این‌که آب تره‌ها به طور کامل رفت آن‌ها را روی تخته آشپزخانه گذاشته و ریز خرد می‌کنیم و می‌گذاریم کنار.
حالا کاسه مخلوط پوره سیب‌زمینی و کره را برمی‌داریم و تره‌هایی که خرد کرده بودیم را می‌ریزیم داخل آن، سپس پنیر پیتزای رنده شده را هم به آن اضافه می‌کنیم و بعد از این‌ها تخم‌مرغی که داشتیم همراه با یک‌چهارم پیمانه آرد به مخلوط‌مان اضافه کرده و در آخر هم نمک و فلفل و زردچوبه را می‌ریزیم و شروع می‌کنیم به مخلوط کردن مایه کوکو. آن‌قدر می‌زنیم تا یک مایه یک‌دست به دست بیاوریم. فقط اگر دیدید مایه کوکو هنوز خیلی شل هست کمی آرد به آن اضافه کنید تا خودش را بگیرد. حالا مایه کوکو آماده هست و می‌گذاریم کنار.

 مرحله سوم:
حالا یک ظرف برمی‌داریم و پودر سوخاری که داشتیم را می‌ریزیم داخل آن و می‌گذاریم کنار گاز بغل دست‌مان. مایه کوکو را هم همین‌طور کنار دست‌مان می‌گذاریم. سپس یک تابه برمی‌داریم و داخل آن روغن می‌ریزیم و می‌گذاریم روی حرارت تا روغن داغ شود. زمانی که روغن داغ شد، کمی از مایه کوکو برمی‌داریم و در دست‌مان فرم می‌دهیم تا دایره‌ای شکل شود.
سپس در پودر سوخاری غلط می‌دهیم و بعد در روغن می‌اندازیم تا دو طرفش سرخ شود. 
بعد از این‌که تمام کوکوها سرخ شدند آن‌ها را روی حوله کاغذی می‌گذاریم تا روغن اضافی آن برود. سپس در ظرف می‌چینیم‌ و با هر نوع سسی که دوست داریم سرو می‌کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی