[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

محدودیتی برای بازگشت فروغ عباسی به تیم ملی وجود ندارد، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی - شیراز نوین
هفته گذشته بود که فروغ عباسی با انتشار تصاویری در صفحه شخصی خود، خبر از ایجاد اختلاف با مسئولان تیم ملی داد و بعد هم از این تیم خداحافظی کرد!
در پی این موضوع عجیب که برای اسکی‌باز 26 ساله شیرازی رخ داد، او ابتدا صحبت درباره این موضوع را به چند روز بعد موکول کرد و در نهایت هم نخواست درباره این مسئله صحبت کند. بدین ترتیب، این طور به نظر رسید که ماجرا آن‌طور که ابتدا به نظر می رسید نبوده و شاید یک سوءتفاهم یا دلخوری ساده، اشک این ورزشکار مطرح شهرمان را در آورده است.
اما در پی سکوت فروغ عباسی، رئیس هیئت اسکی استان فارس و همچنین رئیس فدراسیون اسکی کشور در این باره صحبت‌هایی را مطرح کرده‌اند. رئیس هیئت اسکی استان، منکر هر‌گونه اختلاف بین عباسی با اداره ورزش و جوانان فارس و یا فدراسیون اسکی شد تا شاید به این ترتیب، مانع از قرارگرفتن خود ما بین یک قهرمان و مسئولان بالادستی خود شود!
یزدان پناه در مورد فروغ عباسی گفته: طی ده سالی که در هیئت اسکی استان حضور داشته‌ام، همواره شاهد تلاش، پشتکار و خستگی ناپذیربودن ایشان بوده‌ام. کسب مدال‌های متعدد و حضور در رقابت‌های آسیایی، بین‌المللی و البته حضور در دو المپیک زمستانی، کار بزرگی است که ایشان رقم زده. ده سال در اوج بودن، با این همه مشکلات و هزینه‌های زیاد، کار آسانی نیست که خانم عباسی به خوبی از عهده آن‌ها برآمده است.
وی نظر خود درباره خداحافظی زودهنگام فروغ عباسی را اینچنین بیان می کند: درد فروغ، خریدن بلیت برای ورود به پیست‌های خصوصی مرکز نبوده و نیست، چون پرداخت هزینه بلیت، یک صدهزارمِ هزینه‌های دیگری که در این سال‌ها انجام داده نمی‌شود. ملی پوشان ما، احترام و عدالت و شایسته سالاری می‌خواهند. روی سخن من با وزیر ورزش، معاونان ایشان و به خصوص شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی است. مسئولین عزیز آیا می‌دانند که با تعطیلی پیست شمشک  و واگذاری آن به بخش خصوصی، بزرگترین اجحاف و ظلم را به ورزشکاران اسکی کشور کرده‌اند؟
رئیس فدراسیون هم در این خصوص گفت: خانم عباسی از سرمایه‌های ورزش ایران هستند و بالاخره اتفاقی که افتاد ناشی از فشار تمرینات بود. به نظرم این مسئله طبیعی بود. وقتی یک ستاره در مجموعه‌ای وارد می‌شود، فدراسیون باید کمک  کند و آن ورزشکار ساپورت شود تا در آرامش بتواند فعالیت‌هایش را پیش ببرد. یکی دوبار محدودیت‌هایی برای خانم عباسی اعمال شد که نه تقصیر ایشان است و نه تقصیر فدراسیون اسکی! نباید دنبال مقصر باشیم. فدراسیون تحت قرارداد با بخش خصوصی است. امروز ما پیست نداریم. با پیست دیزین فعالیت کردیم که جای تشکر دارد. همین‌طور از مسئولان پیست دربندسر تشکر می‌کنم. شاید یکی دو اتفاق هم در این مدت افتاده باشد.
نظریان افزود: آقایان در پیست تمرین کردند، بدون هیچ محدودیت و درگیری. حتی تیم ملی بانوان هم به شیراز رفت و آن‌جا اردوی بسیار خوبی داشت و مجموعه سپیدان کمک زیادی کرد. ما باید با پیست‌های شخصی تعامل کنیم تا شرایط کاری خوب به وجود بیاید. حالا ممکن است در این بین یکی دو مورد هم ضعف‌هایی وجود داشته باشد.
وی در پایان گفت: من نمی‌دانم که خانم عباسی چندبار هزینه پیست داده است یا آن‌ها چند بار از ایشان پول گرفته‌اند. من در این مورد با خانم عباسی صحبت نکردم. ما برای تعداد حرف نمی‌زنیم، برای رفع محدودیت حرف می‌زنیم. به هرحال هیچ محدودیتی برای بازگشت خانم عباسی وجود ندارد. درهای تیم ملی به روی ایشان باز است. خانم عباسی جزو المپین‌ها و سرمایه‌های ما هستند. درهای تیم ملی به روی هیچ‌کس بسته نیست. ما علاقه‌مند هستیم که ستاره‌ها به تیم ملی برگردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی