[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

وزیر راه و شهرسازی: بیشترین پروژه‌های راه‌سازی کشور در فارس است، روزنامه شیراز نوین

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بیشترین پروژه‌های راه‌سازی کشور در فارس است، گفت: توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و راه‌سازی استان فارس با ۶۰۰ کیلومتر راه در حال ساخت، در دستور کار قرار دارد که این طرح‌های عمرانی با تأمین اعتبار تا چند سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
به گزارش ایرنا، محمد اسلامی دیروز دوشنبه در آیین افتتاحیه و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شهر جدید صدرا گفت: در روز نخست ماه شعبان در استان فارس ۶۳ کیلومتر بزرگ‌راه افتتاح شد که مهم‌ترین آن بخشی از کمربندی شمال شرق شیراز به طول ۱۴ کیلومتر، مسیر دسترسی صدرا به شیراز به طول ۷ کیلومتر و بزرگ‌راه در محور اهواز، بوشهر و جهرم افتتاح شده است.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: شهر جدید صدرا به دلیل داشتن مراکز درمانی متعدد به قطب جهانی پیوند اعضا تبدیل شده اما با وجود ۳۰۰هزار نفر جمعیت مشکل راه دسترسی دارد که به همین دلیل ایجاد مسیرهای جدید برای این شهر در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته که امروز بزرگ‌راه شهید سلیمانی این شهر جدید به بهره برداری رسید. وی اضافه کرد: مسیر جدید دیگری در شهر صدرا به سمت شیراز نیز به طول ۱۰ کیلومتر دیروز دوشنبه ۲۵ اسفندماه ۹۹ کلنگ زنی شد.
اسلامی با بیان اینکه بیشترین میزان توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و راه‌های کشور در استان فارس با ۶۰۰ کیلومتر راه در حال ساخت است که این طرح‌های عمرانی تا چند سال آینده به بهره برداری خواهد رسید، گفت: عملیات اجرایی۲۵۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن دیروز دوشنبه در شهر جدید صدرا کلنگ‌زنی شد که در مجموع در سطح کشور بیش از ۵۰۷هزار واحد مسکونی اکنون در این قالب در حال ساخت است و گستره خانه‌سازی در کشور به راه افتاده است. وی اظهار داشت: ساخت آزادراه شیراز- اصفهان نیز اگرچه با فراز و فرودهای فراوانی همراه بوده، اما در حال حاضر با پیگیری استاندار فارس حداکثر در نیمه نخست سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی