[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

مسکن ملی در جنوب رکورد زد ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با ارائه گزارشی از مسکن محرومان، مسکن اقدام ملی و بازسازی واحد‌های زیان دیده از حوادث در این استان، پیشرفت این طرح‌ها را چشمگیر دانست و اظهار داشت: ۷۴میلیارد و ۹۰۰میلیون ریال کمک رایگان بنیاد مسکن برای ساخت واحدهای مسکن محرومان پرداخت شده است.
عطاءالله زمانی دیروز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ساخت سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومان سهمیه استان فارس است که در قالب تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه و همکاری نهادهای حمایتی به پیش می‌رود.
وی ادامه داد: از سهمیه ۳۵۰۰ واحد مسکونی برای هشت هزار و ۶۹۷ متقاضی تشکیل پرونده شده است که بیشتر از سهمیه استان است. سه هزار و ۵۰۰ نفر به بانک معرفی شده‌اند و بانک با سه هزار و ۴۷۸ متقاضی قرارداد بسته است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه کار پی کنی سه هزار ۵۰۰ واحد مسکونی آغاز شده است، افزود: سه هزار و ۳۵۲ واحد مسکونی اکنون در مرحله اجرای فونداسیون و زیرساخت است، برای سه هزار و ۹۸ واحد اسکلت بنا ساخته شده و ۲ هزار و ۸۱۰ واحد نیز تا مرحله اجرای سقف پیشرفت داشته است.
زمانی با بیان اینکه متقاضیان در این واحدهای مسکونی از تسهیلات کم بهره ۵۰میلیون تومانی و وام‌های رایگان ۳۰میلیون تومانی بهره مند می‌شوند، گفت: برخی از متقاضیان مددجویان بهزیستی و کمیته امداد هستند و برخی نیز زیر پوشش هیچ نهاد حمایتی و امدادی نیستند. مدیرکل بنیاد مسکن استان فار س همچنین گزارشی از پیشرفت واحد‌های آسیب دیده از زلزله سال گذشته خان زنیان شیراز و سایر مناطق آسیب دیده استان فارس ارائه داد و اظهار داشت: روند احداث و پیشرفت بازسازی در منطقه زلزله زده خان زنیان و ۱۰ شهرستان استان فارس نیز قابل توجه است.
زمانی شمار واحدهای خسارت دیده در استان فارس را ۲ هزار و ۱۸۹ واحد اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۸۶۷ واحد نیازمند ساخت دوباره و یک هزار و ۳۲۲ واحد شهری و روستایی نیازمند تعمیر بوده اند؛ همچنین واحدهای آسیب دیده شهری ۴۲۰ واحد و واحدهای آسیب دیده روستایی نیازمند احداث دوباره ۴۴۷ واحد بوده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: تاکنون ۷۱۲ نفر از مالکان واحد‌های آسیب دیده برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده اند و کار آواربرداری در ۲۸۱ واحد آغاز شده است. کار پی کنی ۳۵۶ واحد و اجرای فونداسیون ۲۶۱ واحد و اجرای اسکلت ۱۷۱ واحد نیز به پایان رسیده و ۱۰۶ واحد هم در مرحله اجرای سقف است و عملیات ساختمانی ۵۷ واحد به پایان رسیده است. زمانی بیان داشت: روند احداث و پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن در استان فارس به ویژه در جنوب این استان چشمگیر است و ثبت نام ۲۲ هزار و ۵۳۶ نفر به پایان رسیده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس تعداد متقاضیان تأیید نهایی شده مسکن ملی دراین استان را ۶ هزار و ۱۲۰ نفر اعلام کرد و گفت: برای تعداد ۴ هزار و ۶۱ واحد زمین تأمین شده و ۳ هزار و ۴۸۶ نفر از متقاضیان نیز وجوه خود را واریز کرده اند.
زمانی با بیان اینکه صدور پروانه ساخت برای ۲۸۹ واحد انجام شده گفت: پی کنی ۲۶۹ واحد مسکن ملی در حال انجام بوده و اجرای اسکلت نیز در ۵۷ واحد به پایان رسیده است. مبلغ آورده متقاضی دراین طرح حدود یک میلیارد و ۴۵۹ میلیون ریال است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی