[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

استاندار فارس : برای دفاع از رأی منتقدان دولت آماده‌ام، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- امین افشار: به گزارش خبرنگار شیرازنوین، محمدعلی افشانی، پیش از ظهر دیروز در همایش گرامی‌داشت سالروز تأسیس شوراهای اسلامی شهر و روستا با تاکید بر اهمیت تقویت نهاد انتخابات گفت: با روش منتقدان دولت موافق نیستم ولی تا پای جان از حق و رأی آنها دفاع خواهم کرد چون انتخاب کردن حق مردم است و وظیفه ما دفاع از حق آنها است.
استاندار فارس با خاطرنشان کردن این مطلب که اکثریت مردم در انتخابات درست تصمیم می‌گیرند و فرد اصلح را انتخاب خواهند کرد تاکید کرد: نباید نگران باشیم که چه شخصی انتخاب خواهد شد تنها باید به گونه ای رفتار کنیم که مردم به عملکرد ما اعتماد و آن را قبول کنند که در این صورت مشارکت نیز افزایش خواهد یافت و این لازمه کشور است. وی با یادآوری برگزاری اولین دوره انتخابات شورای شهر و روستا در دولت اصلاحات و اعتقاد آن دولت به رأی مردم، سخن خود را به سمت شوراها متمایل کرد و ادامه داد: کسانی که می‌خواهند وارد این حوزه شوند باید با مطالعه در این مسیر قدم بگذارند و باید درک کنند که به لحاظ تاریخی چه بهاء سنگینی پرداخت شده تا رأی مردم مبنا قرار گیرد.
استاندار فارس اضافه کرد: گاهی افرادی هستند که سال‌ها در حوزه ای مشغول به خدمت هستند اما چند ماده قانونی از حوزه خود را نمی شناسند.
وی با تاکید بر لزوم حاکمیت قانون برای قرار گرفتن در مسیر توسعه یادآور شد: کسانی که به قانون اشراف دارند با این آگاهی تصمیم گیری می‌کنند و هرگز به مشکل برخورد نمی کنند. وی با اشاره به خدمات بسیار دولت کنونی در استان و حمایت از شرکتهای دانش بنیان فارس افزود: در سفر اخیر رئیس جمهور ده‌ها طرح عمرانی در استان به بهره برداری رسید که هر کدام به تنهایی برای سفر وی کفایت می‌کرد.
افشانی با تکریم توافق هسته ای تشریح کرد: اگر برجام شکل نگرفته بود امروز صادرات نفتی وجود نداشت. زیر سایه این توافق تورم کنترل، بازار باثبات و افزایش گردشگر را شاهد بودیم که همه این دستاوردها حاصل وجود تدبیر در پیشبرد کشور است.
استاندار فارس با بیان این كه دولت در حد توان هم در حوزه شهری و هم حوزه روستایی کمک هایی داشته است، گفت: در قانون برنامه ششم، مصوبه خوبی در مورد ارزش افزوده وجود دارد و ارزش افزوده به روستاها و شهرهای کوچک اختصاص یافته است؛ این کار خوبی است چرا که محل تولید روستاها است.
مهندس افشانی تصریح كرد: ما باید خدمات را به روستاها برسانیم؛ اما با خدمات تنها، روستایی در روستا نمی ماند؛ باید شغل در روستا ایجاد شود. زمینه اشتغال را باید فراهم کنیم و سال 96 را سال افزایش اشتغال در محیط‌های روستایی قرار دهیم.
وی با والا دانستن شأن کلمه شهروند بیان کرد: ساکن یک شهر لزوماً شهروند نیست و این کلمه لایق کسی است که برای خود حق حاکمیت قایل باشد و این امر تنها با حق رأی دادن شکوفا می‌شود.
استاندار فارس حق انتخاب را حاصل تلاش هزاران ساله انسان‌ها دانست و خاطرنشان کرد: وجه تمایز انسان و حیوان قدرت انتخاب است و این آگاهی داشتن از انتخاب ماحصل رنج، درد و مرگ میلیون‌ها انسان است که اگر به این نکته مهم توجه نکنیم قدر این فرصت ایجاد شده را نخواهیم دانست. فرماندار شیراز نیز در ابتدای این مراسم با اشاره به دو انتخابات پیش رو و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان با حضور گسترده همه گفت: با مشارکت و حضور حداکثری آحاد جامعه در انتخابات پیش رو، در عرصه جهانی حرفی برای گفتن داشته و در برابر تهدیدها و یاوه‌گویی‌های استکبار نیازی به اسلحه نخواهیم داشت. حیدر عالیشوندی تصریح کرد: در دور جدید انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا باید افراد اصلحی انتخاب شوند تا مشکلات و معضلات کشور را برطرف سازند. وی در مورد تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا بیان کرد: یکی از اصول معطل مانده در قانون، حاکمیت و سرنوشت امور محلات، شهرها و روستا‌ها توسط مردم بود که با تشکیل این نهاد مردمی که در ابتدا با نارسایی‌ها و تنگناهایی همراه بود، شاهد برطرف شدن بسیاری از مشکلات کشور به ویژه در استان فارس بوده‌ایم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی