[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

تعامل بزرگ برای خدمت به شهروندان، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
تفاهم‌نامه شهرداری شیراز با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس به امضا رسید. این مراسم بعد از ظهر دیروز دوشنبه 25 اسفندماه با حضور شهردار شیراز، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس به همراه جمعی از مدیران ارشد شهری با همراهی اقحاب رسانه برگزار شد.
شهردار شیراز در آیین امضای تفاهم نامه مشترک با سازمان نظام مهندسی و ساختمان در واگذاری بخش از اختیارات نظام ارجاع ناظر گفت: هرکجا می‌خواهیم ریشه مشکلات را پیدا کنیم، باید خود را جای مردم قرار دهیم.
حیدر اسکندرپور با بیان اینکه شهامت این را دارم که اگر اشتباهی کردم آن را قبول کرده و اعلام کنم، گفت: در برخی از انتخاب‌ها اشتباهاتی داشتم که در جمع مدیران و معاونان و خارج از فضای رسانه ای آن را اعلام کردم؛ زیرا معتقد بودم بزرگ‌ترین شهامت قبول اشتباه است؛ اگرچه در کوتاه مدت ضررهایی دارد اما در درازمدت فواید خوبی دارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در بحث واگذاری نظام ارجاع ناظران به سازمان مهندسی دو سال تلاش می‌کردیم و کارها جلو نمی‌رفت، گفت: تعارض منافع اجازه اجرای قانون را نمی‌داد. شهردار شیراز تأیید کرد: به عنوان یک فعال سیاسی اجتماعی معتقدم هر جا در کشور دچار اشکال و مشکل شده ایم به خاطر تعارض منافع بوده است. اسکندرپور افزود: در واگذاری این اختیارات ایرادات بنی اسرائیلی زیادی مطرح می‌شد اما قاطعانه، واضح و شفاف اعلام کردیم که این کار باید انجام شود و هر مدیری که نمی‌تواند همراهی نماید باید برکنار شود. شهردار شیراز خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه که از ابتدای سال آینده وارد فاز اجرا می‌شود، گام نخست در بحث واگذاری اختیارات بوده و گام دوم با واگذاری مباحث کنترل دنبال خواهد شد. وی از سازمان نظام مهندسی ساختمان خواست در بحث مهندسان ناظر و ارتباطشان با مردم بهترین شرایط پاسخ‌گویی را داشته باشند؛ زیرا اگر ساز و کار درست سنجیده نشود و رضایت مردم کسب نگردد، عملاً اتفاقی برای مردم نیفتاده و فقط نارضایتی را منتقل کردیم؛ لذا اساس کار بهبود در روند کار است، نه انتقال یک سری اختیارات. شهردار شیراز با بیان اینکه قانون نظام مهندسی بر مبنای گفت‌وگو، تعامل و همکاری ماست، افزود: در شهرداری و سایر بخش‌ها هر وقت مسیرها را تک کاناله کردیم، رانت ایجاد شد؛ لذا بخشی از مشکلات مربوط به مباحث فنی و بخش دیگر مباحث فرایندی است. وی از تفویض و توزیع اختیارات کمیسیون معماری معاونت شهرسازی به برخی از شهرداری‌های مناطق خبر داد و گفت: نظام شفافیت را باید در تمام بخش‌ها مستقر کرد.
وی یادآور شد: هرکجا صدای مردم را شنیدیم و بر اساس انتظارات و خواسته‌هایشان عمل کردیم حتماً موفقیتی حاصل شد.
شهردار شیراز افزود: تلاش شهرداری برای همراهی با مردم بوده و این تفاهم نامه نیز در جهت رفع مشکلات مردم بوده است.
در ادامه این نشست رئیس سازمان نظام مهندسی و ساختمان استان فارس عقد این تفاهم نامه را موجب رفاه بیشتر شهروندان و ارتقای کیفیت ساختمان دانست و گفت: شهرداری شیراز در بحث واگذاری این اختیارات همکاری بسیار ارزشمندی انجام داد. سیف زاده گفت: با این تفاهم نامه از جامعه مهندسی و رویکردهای این سازمان در بحث ترویج مقررات ملی ساختمان حمایت جدی صورت گرفت. نایب رئیس هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس نیز گفت: شجاعت شهردار شیراز در اجرایی کردن این قانون و واگذاری اختیارات نظام ارجاع به سازمان مهندسی قابل تحسین است. دادخواه گفت: این تصمیم شجاعانه و سخت باعث می‌شود تا شاهد تحولات بزرگی در بحث ساختمان باشیم. وی در پایان از راه اندازی سامانه شفافیت در ارائه خدمات فنی مهندسی خبر داد و گفت: این مهم موجب افزایش خدمات مهندسی خواهد شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی