[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

تارت بادام، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 6نفر
آرد: 300گرم
شکر: 2قاشق چای‌خوری
کره بدون نمک سرد شده: 150گرم
زرده تخم‌مرغ: 1عدد
آب یخ: 1 تا 2قاشق سوپ‌خوری
سفیده تخم‌مرغ زده شده: 1عدد
کره بدون نمک: 60گرم
شکر: 90گرم
تخم‌مرغ: 1عدد
پودر بادام: 120گرم
مربای توت فرنگی: 2قاشق سوپ‌خوری
 
طرز تهیه
برای تهیه پاستری، آرد، دو قاشق چای‌خوری شکر و کره را در غذاساز مخلوط کنید. سپس در حین زدن زرده‌های تخم‌مرغ و به اندازه کافی آب یخ اضافه کنید تا یک توده چسبنده تشکیل شود. خمیر را از غذاساز خارج کنید و با کیسه فریزر بپوشانید. به مدت 30دقیقه در یخچال قرار دهید.
فر را از قبل تا دمای 150درجه سانتیگراد گرم کنید.
پاستری را باز کنید تا به ضخامت 8میلی‌متر برسد. از درون آن، شش دایره 5/7سانتی ببرید. شش دایره را درون قالب کیک فنجانی شش خانه‌ای قرار دهید و سفیده زده شده را با برس روی آنها بمالید. آن را 30دقیقه در یخچال قرار دهید. روی هر پاستری را کاغذ مومی و روی آن وزنه‌های پخت یا لوبیای خشک یا برنج بریزید تا حرکت نکند. به مدت 10دقیقه آن را بپزید. از فر خارج کنید و وزنه‌ها و کاغذها را بردارید. اجازه دهید سرد شود.
برای مواد پر کننده، کره را با 90گرم شکر بزنید تا پف کند. پودر بادام را در آن بریزید. روی هر پاستری نصف قاشق چای‌خوری مربا ریخته و مخلوط بادام را روی آنها بریزید.
پاستری‌ها را 10 تا 15دقیقه بپزید یا تا زمانی که پف کند و طلایی شود. آنها را 10دقیقه خنک کنید، سپس از قالب دربیاورید و بگذارید سرد شود. وقتی تارت‌ها به دمای اتاق رسیدند، آنها را سرو کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی