[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور: اقدامی از دولت جدید آمریکا ندیده‌ایم، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمهور با اشاره به ظلم دولت قبلی آمریکا به مردم ایران گفت: در این دو ماه اقدامی از دولت جدید آمریکا ندیده ایم.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی ظهر دیروز در مراسم افتتاح طرح‌های ملی وزارت نیرو، با تبریک اعیاد شعبانیه و تشکر از وزارت نیرو بابت افتتاح طرح‌های مهم اظهار کرد: ما در سال بسیار سخت کرونا و جنگ اقتصادی توانستیم جهش تولید را در مقام عمل محقق کنیم. وزارت نیرو در این زمینه تلاش بسیاری انجام داد و رهبر معظم انقلاب کتباً و شفاهاً از این وزارت خانه تشکر کرده اند. من هم از وزیر، مدیران، مهندسان، طراحان و مجریان وزارت نیرو تشکر می‌کنم. وی ادامه داد: امسال 307 طرح و پروژه وزارت نیرو با رقم 81هزار میلیارد تومان افتتاح شد و طرح‌های دیگری هم در دست اجراست. روحانی خاطرنشان کرد: از سایر وزرا هم بابت طرح‌های بسیار مهمی که افتتاح کردند، تشکر می‌کنم. روز دوشنبه من خدمت رهبری بودم و ایشان از طرح آب‌رسانی به شرق کشور رضایت داشتند که آب به سیرجان، اردکان و یزد رسیده است. در این طرح قرار است آب به اصفهان، خراسان جنوبی و مشهد و سیستان و بلوچستان هم برسد. برخی از این افتتاح‌هایی که انجام شد در تاریخ ایران بی نظیر و برخی هم در تاریخ ایران جهشی بود. روحانی با بیان اینکه امسال سال بسیار سختی بود و من متوجه هستم مردم با چه مشکلاتی مواجه بودند، گفت: برای کسب و کار و سفر و تحصیل مشکلات زیادی وجود داشت. اقدام تروریستی آمریکا از سه سال پیش علیه ملت ایران آغاز شد و هنوز هم ادامه دارد. آنها منابع مالی ما را قفل کردند، صادرات را دچار مشکل کردند و حتی ما برای خرید واکسن هم دچار مشکلات زیادی شدیم. رئیس جمهور ادامه داد: دولت جنایتکار آمریکا ظلم بزرگی علیه ملت ما انجام داد. دولت فعلی هم که می‌گوید دولت قبل اشتباه کرده است، اقدامی برای جبران انجام نداده و ما در این دو ماه چیزی از دولت جدید آمریکا ندیدیم. آنها باید در مقام عمل کاری انجام دهند.
رئیس جمهور تأکید کرد: اقدام دولت آمریکا به نفع تعهدات بین المللی سازمان‌های بین المللی، مردم منطقه و ایران است و امیدوارم آنها به مسیر عقلانیت و قانون بازگردند.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امسال طرح‌های بسیار بزرگی را افتتاح کردیم، خاطرنشان کرد: جلسه روز سه شنبه پنجاه و هشتمین جلسه افتتاح‌هاست و جلسه بعدی 5 فروردین سال بعد است. ما تا هفته آخر دولت افتتاح‌ها را ادامه می‌دهیم. خیلی خوشحالم امسال با نظم و ترتیب خاصی افتتاح‌ها انجام شد که این افتتاح‌ها برای مردم موجب خوشحالی و برای دشمن ضربه بسیار بزرگی بود و نشان داد ملت ما زنده اند. وی همچنین گفت: طرح‌های امروز با سرمایه گذاری 140هزار میلیارد تومان افتتاح شد. فقط با افتتاح طرح فاضلاب تهران بیش از 2میلیون نفر منتفع می‌شوند. یکی از افتخارات ما این است که هر ماه یک تصفیه خانه فاضلاب، هر دو ماه یک تصفیه خانه آب و هر یک ماه و چند روز یک سد بزرگ افتتاح کردیم. امروز مردم شاهد افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی و تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب در استان‌های مختلف بودند. روحانی در پایان گفت: ان شاء الله تا آخرین ساعاتی که وظیفه خدمت به مردم ایران را داریم، این فعالیت‌ها را ادامه می‌دهیم و ان شاء الله خدمت گزاران بعدی مسیر این خدمات را ادامه خواهند داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی