[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۹
  • دوره جدید

۲هزار و ۵۵۸ فرصت شغلی ایجاد شد، روزنامه شیراز نوین

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لارستان فارس گفت: ۲هزار و ۵۵۸ فرصت شغلی از اوایل سال جاری تاکنون و در سر فصل‌های مختلف در این شهرستان ایجاد و در سامانه‌های نظارتی این نهاد ثبت شده است.
عبدالمهدی قاسمی در گفت وگو با ایرنا افزد: بیشترین سهم اشتغال ایجاد شده مربوط به بنگاه‌های اقتصادی آسیب دیده ناشی از کرونا بود که با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی مجدد به چرخه تولید بازگشتد.
وی اضافه رد: یک هزار و ۱۳۳ نفر از این تعداد از محل پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به بنگاه‌های اقتصادی آسیب دیده ناشی از کرونا بود است.
قاسمی گفت: از مجموع حدود ۱۴۰میلیارد ریال سهم شهرستان لارستان در زمینه تسهیلات کرونایی تاکنون بالای ۸۵ درصد آن محقق شده و رقمی افزون بر ۱۲۰میلیارد ریال به متقاضیان و افراد واجد شرایط پرداخت شده است. وی ادامه داد: ۹۸۸ نفر نیز سهم اشتغال‌زایی نهادهای عمومی و دستگاه‌های مختلف اجرایی است که افزایش ۲۱ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.
مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لارستان گفت: ۶۱ نفر از این آمار اشتغال ثبت شده نیز مربوط به سامانه کارورزی و اشتغال‌زایی دانش آموختگان دانشگاهی، مشاغل خانگی و طرح مشوق‌های بیمه ای بوده است.
قاسمی با بیان اینکه همچنین ۳۷۵ نفر از این تعداد اشتغال ایجاد شده مربوط به تعاونی‌ها بوده است، افزود: هم اینک بیش از ۱۰۰ تعاونی در این شهرستان و در رشته‌ها و حوزه‌های مختلف فعالیت دارند.
وی ابراز داشت: تعاونی کشاورزان و دام‌پروران، صنایع دستی زنان، صادرات و واردات و مرزنشینان بخش بیرم مهم‌ترین تعاونی‌های فعال در شهرستان لارستان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی