[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

چطور سنگ کلیه نگیریم؟، روزنامه شیراز نوین

فوق تخصص بیماری‌های کلیوی بزرگسالان با اشاره به این‌که سنگ کلیه به صورت تصادفی کشف می‌شود، گفت: بهترین روش برای جلوگیری از ایجاد سنگ، مصرف روزانه ۱.۵ تا ۲ لیتر آب است.
به گزارش مشرق، حسن ارگانی، فوق تخصص بیماری‌های کلیوی بزرگسالان، درباره «علل ایجاد سنگ‌کلیه در بدن»، اظهار داشت: سنگ‌کلیه یکی از شایع‌ترین بیماری‌های کلیوی است. این بیماری معمولاً بی‌علامت است و به صورت تصادفی در سونوگرافی کشف می‌شود. 
وی با اشاره به دلائل بروز این بیماری، گفت: دلایل متعددی از جمله اقلیم، رژیم غذایی، ژنتیک و آناتومی کلیه دارد. سنگ‌کلیه می‌تواند با تکان خوردن و التهابی که با تکان خوردن آن روی می‌دهد و تورمی که در کپسول کلیه به دلیل کشش ناشی از سنگ روی می‌دهد، خود را نمایان کند.
این فوق تخصص بیماری‌های کلیوی خاطرنشان کرد: دفع موادی از ادرار می‌تواند جلوی ایجاد سنگ کلیه را بگیرد و مواردی هم هستند که با دفع آن‌ها از ادرار سنگ کلیه ایجاد می‌شود. اگر کفه ترازو به سمت مواد ایجادکننده بچربد بیمار دچار سنگ‌کلیه می‌شود. 
ارگانی با بیان این‌که بهترین روش برای جلوگیری از ایجاد سنگ، مصرف روزانه ۱.۵ تا ۲ لیتر آب است،تصریح کرد: اگر موادی که می‌تواند باعث جلوگیری از ایجاد سنگ‌کلیه شود به مقدار زیاد از ادرار دفع شود، موجب ایجاد آن خواهند شد؛ اگرچه به طور معمول موادی از ادرار ما دفع می‌شود که می‌تواند جلوی ایجاد سنگ‌کلیه را بگیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی