[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

نخست‌وزیر پاکستان: نیاز انرژی پاکستان از طریق ایران قابل‌تأمین است، روزنامه شیراز نوین

نخست وزیر پاکستان موقعیت جغرافیایی کشور را وابسته به صلح و امنیت پایدار در منطقه دانست و گفت: نیاز انرژی پاکستان از طریق جمهوری اسلامی ایران به عنوان منبع غنی امکان پذیر است.
به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «عمران‌خان» دیروز چهارشنبه طی سخنرانی در نشست افتتاحیه «مجمع گفت‌وگوهای امنیتی اسلام‌آباد» که به مدت دو روز آغاز شده است، افزود: بدون صلح و امنیت در منطقه دستیابی به اهداف اقتصادی و بهره مندی از موقعیت استراتژیک کشور غیرممکن است.
وی اظهار داشت: صلح افغانستان نیز برای امنیت ارتباطات منطقه‌ای به ویژه مسیر تجارت از چین به پاکستان تا آسیانه میانه از طریق افغانستان حائز اهمیت است.
نخست وزیر پاکستان افزود: جمهوری اسلامی ایران در همسایگی ما به عنوان یک منبع انرژی است که می‌توان از این طریق نیازهای انرژی پاکستان را تأمین کرد.
گفتنی است سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان اوایل دی‌ماه امسال گفت، خط لوله انتقال گاز از ایران تا نزدیک مرز پاکستان کشیده شده و به رغم برخی محدودیت‌ها که از طرف قدرت‌های خارجی اعمال می‌شود، دو طرف انگیزه جدی برای تکمیل این طرح دارند.
«سید محمدعلی حسینی» طی مصاحبه با شبکه پاکستانی «روزنیوز» افزود: جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهایی است که دارای منبع غنی انرژی به‌ ویژه نفت و گاز است؛ در مقابل انرژی یکی از نیازهای اساسی رشد و توسعه هر کشور از جمله پاکستان است.
براساس این گزارش، مجمع گفت وگوهای امنیتی اسلام‌آباد تا امروز ادامه خواهد داشت. قرار است ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش پاکستان در نشست امروز سخنرانی کند.
این برنامه به اهتمام اداره امنیت ملی پاکستان و با مشارکت چهار اندیشکده مطرح این کشور برگزار شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی