[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

وزیر آموزش‌وپرورش: بسیاری از املاک و اموال آموزش‌وپرورش بدون سند است، روزنامه شیراز نوین

وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه بزرگ‌ترین دستگاه اجرایی کشور است و املاک و اموال زیادی دارد اما بسیاری از آنها فاقد سند است. به گزارش ایرنا، محسن حاجی میرزایی دیروز چهارشنبه در آیین امضای تفاهم نامه همکاری وزارت آموزش و پرورش و معاونت حقوقی ریاست جمهوری افزود: بر همین اساس هم مصمم شده ایم به املاک وزارت آموزش و پرورش سروسامان دهیم و در این زمینه هم گام‌هایی مهم با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و بنیاد مسکن برداشته شده است. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک حلول سال نو و به فال نیک گرفتن امضای این تفاهم نامه، تأکید کرد: امضای تفاهم نامه بین دستگاه‌ها جزو راهبردی ترین اقدامات است 
حاجی میرزایی تأکید کرد: فرایند جزئی شدن امور و تقسیم شدن مجموعه‌ها موجب بی خبری آنها از هم می‌شود و این موضوع موجب خواهد شد که هم افزایی‌ها کاهش یابد و تلاش‌ها به صورت موازی انجام شود و همکاری‌ها را با چالش روبه‌رو می‌کند. وی تأکید کرد: یکی از اولویت‌های ما در آموزش و پرورش انعقاد تفاهم نامه‌ها با دستگاه‌های دیگر است و در این تفاهم نامه‌ها خیلی از اوقات لازم نیست که امکاناتی داده شود؛ بلکه مهم این است که کارها پیش برود و در تعامل هوشمندانه بین دستگاه‌ها بر اساس اهداف تعیین شده باشد. وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: یکی از اهداف بنده در این دوره از وزارت آموزش و پرورش، گفت‌وگو با دستگاه‌های مختلف با اهداف مشترک برای کسب نتایج بهتر است و خوشبختانه امضای تفاهم نامه با معاونت حقوقی رئیس جمهوری از جمله آثار و نتایج این گفت‌وگو‌هاست. حاجی میرزایی بیان کرد: مهم این است که هر دستگاه کاری را که انجام می‌دهد در نسبت با دیگری لحاظ کند و در تقابل با هم به یک ترکیب هوشمندانه برسیم. وی با اشاره به موضوعات مورد توافق در تفاهم‌نامه با معاونت حقوقی رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: حقوق شهروندی از حقوق مهم و جدی جوامع بسیار مهم است و ما با یک پنجم جامعه در شرایطی که بیشترین فراگیری را دارند، در ارتباط هستیم و این قابلیت ممتازی است که می‌تواند در خدمت تحقق اهداف کشور قرار بگیرد. وزیر آموزش و پرورش افزود: حق حیات مهم است اما کیفیت حیات مهم تر و این کیفیت در گرو آموزش و یادگیری است؛ زیرا به افراد مجال بروز و ظهور می‌دهد و هویت و شخصیت شکل می‌گیرد. حاجی میرزایی تأکید کرد :حق آموزش از اساسی ترین و حیاتی ترین حقوق در یک جامعه است و بزرگ‌ترین فرصت کشور در امر آموزش تحقق یافته است. وزیر آموزش و پرورش گفت: نهاد تعلیم و تربیت عهده دار چنین مأموریت و مسئولیتی است و معتقدم که قاعده مندی است که یادگیری را حاصل می‌کند و اگر چهارچوب روشنی برای نوع عمل و اقدام نداشته باشیم، یاد نخواهیم گرفت و نمی‌توانیم اشتباهات را اصلاح کنیم و به همین دلیل تأکید کردم که قاعده مندی درست و سنجیده ای ایجاد و اعمال شود.  وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تنقیح قوانین تصریح کرد: شورای عالی آموزش و پرورش قدیمی‌ترین شورا در کشور است که موقعیت قانونی برجسته ای دارد و در این حوزه همراه با شورای عالی انقلاب فرهنگی شروع به تنقیح قوانین کرده اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی