[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

اجرای پیاده‌راه بلوار جانبازان از فروردین کلید می‌خورد، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- گروه خبر
شهردار منطقه یازده با بیان اینکه اجرای پیاده راه بلوار جانبازان از فروردین ماه کلید می‌خورد، گفت: اجرای پیاده رو سازی بلوار جانبازان یکی از نیازهای شهروندان ساکن در این منطقه می‌باشد و مهم‌ترین پیش نیاز اجرای این طرح، حل جدول و حل مشکل جدول نیز منوط به انجام لوله گذاری است. مهندس برزگر افزود: در حال حاضر با توجه به اینکه پروژه قطار شهری اجرایی شده است، امکان انتقال آب‌های سطحی از خیابان جانبازان و بخشی از خیابان‌های منشعب آن از طریق بلوار مدرس وجود ندارد. وی توضیح داد: بنابرین آب‌های سطحی بلوار جانبازان باید از طریق لوله گذاری به فاضلاب شهری و رودخانه خشک منتقل شوند. شهردار منطقه یازده افزود: در حال حاضر مراحل مقدماتی طرح شامل نقشه برداری، تعیین مسیر و انتخاب پیمانکار آغاز شده و با ارگان‌های خدمات رسان جلساتی برگزار و مشکلات جابه‌جایی تأسیسات مورد بررسی قرار گرفته است. برزگر یادآور شد: در حال حاضر مشکل جابه‌جایی تأسیسات و انشعابات آب و برق و فاضلاب حل شده اما تعداد انشعابات گاز به حدی بالاست که امکان رفع مشکل به سادگی ممکن نیست و منوط به صرف زمان و هزینه بیشتری می‌باشد. وی خاطرنشان کرد: هزینه‌های جابه‌جایی تأسیسات و انشعابات می‌بایست از طرف شهرداری پرداخت شود و در این راستا ما هزینه‌ها را برآورد و قرارداد مجددی برای جابه‌جایی با پیمانکار منعقد شده است. برزگر با اشاره به اینکه در حال حاضر توافقات خوبی در این زمینه انجام شده است، افزود: جابه‌جایی تأسیسات منجر به قطع انشعابات می‌شود و این موضوع در فصل سرما می‌تواند مشکلاتی را برای مردم به وجود آورد. به همین دلیل اجرای این طرح را به فصول خوش آب و هواتر موکول کرده و منتظر تعدیل هوا هستیم. شهردار منطقه یازده افزود: در حال حاضر لوله‌های مورد نیاز خریداری شده، پیمانکار نیز آماده اجرای قرارداد است و از 15 فروردین این عملیات آغاز می‌شود و بر اساس برنامه زمان بندی و پیش بینی‌ها در مدت یک ماه به سرانجام خواهد رسید و پس از انجام لوله گذاری بحث اجرا و بهبود پیاده رو آغاز خواهد شد. وی در ادامه یادآور شد: توسعه بوستان سایه با محوریت حفظ فضای طبیعی در بودجه سال آینده پیش بینی شده است.
برزگر تصریح کرد: از جمله طرح‌های توسعه ای ما برای بوستان سایه می‌توان به افزایش نورپردازی با هدف ایمن کردن ارتفاعات در شب، افزایش و تکمیل سرویس‌های بهداشتی در سایر نقاط بوستان، تبدیل آب‌نمای فعلی به آب‌نمای موزیکال، ایجاد پل معلق در دره شرقی، ایجاد فضایی مناسب جهت ورزش (های‌لاین) و توسعه سایت صخره نوردی زیر نظر هیئت صخره نوردی می‌توان اشاره کرد. شهردار منطقه یازده با اعلام این مطلب که یک کتابخانه بزرگ عمومی در منطقه یازده احداث می‌شود، گفت: این کتابخانه در زمینی به مساحت 3هزار متر مربع و با سطح اشغال هزار و سیصد متر مربع روبه‌روی باشگاه امام حسن مجتبی(ع) احداث می‌شود. وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مراحل تهیه طرح و نقشه‌های اجرایی کتابخانه به اتمام رسیده و در مرحله برآورد قیمت و انتخاب پیمانکار می‌باشیم و امیدواریم این مجموعه فرهنگی تا پایان اردیبهشت سال جدید آماده کلنگ زنی باشد. 
شهردار منطقه با اشاره به اینکه پردیس تئاتر نصر بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: اعتبار این پروژه با هزینه تملک حدود هفتادمیلیارد تومان است و یکی از شاخص ترین کارهای عمرانی شهرداری منطقه یازده می‌باشد.
وی محدودیت‌های زمانی و شرایط اقتصادی موجود را یکی از مشکلات پیش روی تمام فعالیت‌های عمرانی دانست و یادآور شد: سالن اصلی این مجموعه تا اواسط تابستان تجهیز می‌شود و به بهره برداری می‌رسد و سایر سالن‌های نمایش نیز به مرور زمان تکمیل خواهد شد و در اختیار هنرمندان قرار می‌گیرد. مهندس برزگر بهبود و بازسازی آسفالت معابر فرعی و کوچه‌های منطقه یازده را یکی از نیازهای مهم شهری دانست و گفت: همزمان با تغییرات آب و هوایی و شروع گرما، فاز دوم نهضت آسفالت در سال جدید آغاز می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: توسعه مسیر دوچرخه سواری، ایمن سازی دیواره رودخانه، خط کشی، ایمن سازی و جداسازی مسیر دوچرخه در شهرک پرواز و خیابان‌های کلانتری و آزادگان از سایر طرح‌هایی است که در اوایل سال آینده آغاز می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی