[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

عالم‌گیری فارس به شأن مفاخر آن است ، روزنامه شیراز نوین

آیین تکریم مفاخر فرهنگی استان فارس با حضور دکتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس برگزار و از یک عمر تلاش استادانی همچون احد ده بزرگی، قاسم احسنت و حسین واحدی پور تقدیر شد. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در مراسم تکریم سه نفر از پیشکسوتان فرهنگی، ادبی و ‌هنری و رسانه ای استان فارس با بیان اینکه نام استان فارس همواره بلندآوازه بوده است، گفت: شیراز و فارس شهر علما و ادبا، عرفا، شعرا، اطبا و هنرمندان و فرهیختگانِ بزرگیست و شاید در یک کلام می‌توان گفت مردم فارس آنقدر بزرگ‌اند که بزرگانی را در خودشان پرورش داده اند و به جامعه جهانی و جامعه اسلامی تقدیم کرده اند. 
استاندار‌‌‌ فارس افزود: امروز اگر نام فارس عالم‌گیر شده و در سطوح ملی و بین المللی مطرح می‌شود، نه به خاطر صنعت و کشاورزیست؛ بلکه از جانب فرهنگ، فلسفه و ادبیات آن و نام مفاخر بزرگ آن است که افتخارآفرینی می‌کند و آثار فرهیختگان و اندیشه ورزان و دانشمندان این سرزمین ظرفیت آن را داشته تا پرچم پرافتخار فارس به اهتزاز در آید و امید داریم همیشه نیز بر همین روال باشد. عنایت الله رحیمی با اشاره به اینکه باعث افتخار است سه تن از فرهیختگان و فرهنگ‌وران استان، این نشان را دریافت می‌کنند، اظهار داشت: برپایی اینگونه آیین تکریم برای فارس پرافتخار خواهد بود؛ زیرا مفاخر یادشده خدمات ارزنده ای را به ایران و جهان ارائه کرده اند و خواهند کرد و دانشجویان و هنرمندان مختلفی را در مکتبشان تربیت می‌نمایند.
استاندار فارس در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: در زمینه هنر خوش‌نویسی قاسم احسنت به عنوان استاد برجسته و صاحب سبک را داریم و همچنین، در زمینه رسانه و مطبوعات نیز فعالی را تکریم می‌نماییم با نام حسین واحدی پور که در سرما و گرما و خوشی و ناخوشی، رسالت اطلاع رسانی را انجام داده و استاد احد ده بزرگی از شاعران نامی استان که در زمینه ادبیات و شعر شیرازی ابیاتی را سروده اند و در محافل مختلف از جمله دل سروده‌های اهل البیت(ع) آوازه شان نامی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در آیین تکریم از مفاخر استان با تأکید بر اینکه فارس در گستره فرهنگ، ادب و هنر از دیرباز دارای بزرگانی بوده است که نام این استان را به قله رسانده، گفت: انتخاب چهره‌های ماندگار و مفاخر حوزه‌های فرهنگ، هنر و رسانه، کار بسیار سخت و دشواری است.
صابر سهرابی افزود: در این مسیر بر اساس سوابق آثار و بررسی‌هایی که توسط تیم تحقیقاتی و پژوهشی و معاونت‌های فرهنگ، هنری از چندین ماه قبل بررسی می‌شود و پس از تجزیه و تحلیل و شناسایی دقیق در شورای انجمن مفاخر فارس، انتخاب نهایی و تصمیم گیری انجام و بر همین اساس این افراد انتخاب شده و نشان مفاخر در جهت قدردانی و سپاس از پیشکسوتان حوزه فرهنگ، ادب، هنر و رسانه معرفی می‌شود.
سهرابی با اشاره به اینکه نشان مفاخر فارس که جزو نشان‌های برتر حوزه فرهنگ است، در سال ۱۴۰۰ هم منتخبانی خواهد داشت و شناسایی و تکریم می‌شوند، اظهار کرد: معرفی مفاخر فارس به عنوان چراغ راه جوانان است تا به عنوان سرمشقی باشد و ما نیز بتوانیم حق مطلب را در حد بسیار ناچیز در حق آنها انجام داده باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی