[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۹
  • دوره جدید

زیرساخت‌های ارتباطی تقویت می‌شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس: نباید از قافله توسعه ارتباطات عقب بمانیم
زیرساخت‌های ارتباطی تقویت می‌شود

دکتر رحیمی: شیوع کرونا لزوم توسعه و تقویت زیرساخت‌های ارتباطی را آشکار کرد

استاندار فارس گفت: قرن جدید قرن ارتباطات و توسعه اطلاعات است و در این مسیر باید بکوشیم که فارس از قافله توسعه ارتباطات عقب نماند.
به گزارش ایرنا، عنایت‌الله رحیمی، بعدازظهر دیروز چهارشنبه در حاشیه استقبال از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران، با اشاره به نقش زیرساخت‌های ارتباطی در ارائه خدمات در دوران شیوع کرونا گفت: شیوع ویروس کرونا لزوم توسعه و تقویت زیرساخت‌های ارتباطی با هدف ارائه خدمات مختلف را بیش از پیش آشکار کرد. وی ادامه داد: فناوری‌ و تکنولوژی ارتباطات کمک کرد تا بسیاری از خدمات که در دوران شیوع و همه گیری کرونا امکان ارائه آنها به شکل حضوری وجود نداشت، به شکل غیر حضوری ارائه شود. استاندار فارس اظهار داشت: از مهم‌ترین آنها می‌توان به ارائه آموزش توسط مدارس و دانشگاه‌ها اشاره کرد که اجازه نداد کرونا موجب دوری دانش آموزان و دانشجویان از فضای تحصیل و محروم شدن آنها از کسب علم و دانش شود. رحیمی، ضمن قدردانی از وزیر ارتباطات به خاطر سفر به این استان گفت: در این سفر مصوبات سفر خردادماه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی بیان کرد: طی سال‌های اخیر با حمایت‌های وزیر ارتباطات شاهد تحولات قابل توجهی در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی در استان بودیم که امیدواریم در ادامه و با تکمیل پروژه‌های در دست اجرا، این زیرساخت‌ها بیش از پیش توسعه یابد.
استاندار فارس افزود: ایجاد پوشش مکالمه تلفن همراه و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در شهرها و همچنین روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان، افزایش پوشش تلفن همراه در محورهای مواصلاتی استان، توسعه تلفن خانگی در استان، اجرای فیبر نوری در روستاهای استان و اجرای طرح هوشمندسازی مدارس از جمله طرح‌ها و پروژه‌هایی بود که در سال ۹۹ شاهد بهره‌برداری از آنها در استان بودیم.
رحیمی افزود: از دیگر دستاوردهای حوزه زیرساخت‌های ارتباطی استان در سال ۹۹ می‌توان به راه اندازی نسل پنجم تلفن همراه (G۵) در شیراز و همچنین نسل سوم و چهارم در برخی روستاهای این استان اشاره کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی