[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

زیرساخت ، روزنامه شیراز نوین

باید دید آب دریا با سخنرانی به فارس می‌رسد یا با عمل. 
مدیران و نمایندگان تا چه میزان در این وادی موفق عمل کرده‌اند؛ این در حالی است که پروژه انتقال آب یکی از پروژه‌های اتفاق‌افتاده در کشور‌های همسایه است و نمی‌توان گفت مدیران ملی و استانی شق‌القمر خواهند کرد. 
بدون این زیرساخت، توسعه در محاق باقی خواهد ماند و پرسش‌های بسیاری در امر خشکاندن عمدی فارس مطرح می‌شود که چرا طرح انتقال آب از دریا به فارس عملیاتی نشد و در آخرین خبر‌ها جزو استان‌های جامانده است...

تکثر شعار‌های بدون عمل در استان نگران کننده است. انتخاباتی در پیش است و دوباره بهار شعار‌ها پیش روست؛ بدون آنکه توجهی داشته باشیم که این شعار‌های نخ نما، کی و کجا چاره ساز امور ملی بوده‌اند. 
به طور قطع، سرمایه‌گذاری در فارس اتفاق نخواهد افتاد، مگر با ایجاد زیرساخت‌ها؛ زیرساخت‌هایی که ایجادش وظیفه دولت است و دولت در فکر گذاشتن این بار بر دوش بخش خصوصی است. 
ترسیم راه برای مشارکت بخش خصوصی مهندسی نشده است. ما از بخش خصوصی انتظاراتی داریم که در الگو‌های رایج ترسیم نشده است. گاهی روند سرمایه گذاری را با امور خیریه اشتباه می‌گیریم و بر این باوریم که امور زیرساختی در حوزه اقتصادی نیز باید بدون توجه به عواید آن پی ریزی شود؛ عوایدی کلان که شاید به صورت انحصاری 
قبضه می‌شود. 
استقرار زیرساخت‌ها نظیر آب، برق، گاز و مخابرات بر عهده دولت است و فلسفه احداث شهرک‌های مسکونی و صنعتی بر همین اصل استوار است؛ شهرک‌هایی که توان استقرار جمعیت مسکونی و تولیدی‌تجاری را دارد. اما و آیا در پی ریزی زیرساخت‌ها برای تجمیع توانمندی‌ها موفق بوده ایم؟ 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی