[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

جزئیات طرح آستانه مصرف منصفانه اینترنت و نقش آن در پایداری ارتباط مشتریان، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: بر اساس طرح fup یا آستانه مصرف منصفانه هنگامی که حجم اینترنت مشتری به پایان می‌رسد، ارتباط به طور کامل قطع نمی‌شود، ولی سرعت آن به 128 کیلوبایت کاهش پیدا می‌کند که باعث تداوم اتصال و امکان خرید مجدد است.
به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس بیدخام با بیان این مطلب افزود: با رسیدن حجم مصرف شده مشترکان به 85 درصد حجم کلی، به صورت خودکار پیامکی مبنی بر نزدیک به پایان بودن حجم خریداری شده ارسال می‌شود که مشتریان با استفاده از این پیامک می‌توانند در زمان مناسب، حجم اینترنت خود را مجدداً شارژ نمایند.
مهندس بیدخام ادامه داد: برای آگاهی از حجم اینترنت خود، می‌توانید از دو روش استفاده کنید؛ در روش اول، با تلفن همراه *2020*2*4# را شماره گیری کنید و شماره خط ثابت سرویس اینترنت خود را وارد کنید. حجم باقی مانده اینترنت شما توسط پیامک برایتان ارسال می‌شود.
وی اظهار داشت: در روش دوم از طریق آدرس اینترنتی adsl .tci .ir وارد پنل کاربری شوید که در این حالت در صورت مشاهده اتمام حجم باید خرید ترافیک اضافه انجام دهید.
مهندس بیدخام یادآور شد: از طریق همین آدرس با وارد کردن نام کاربری و بدون نیاز به رمز عبور، از قسمت شارژ سریع می‌توانید اقدام به خرید مجدد کنید. 
 مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران در همین راستا ادامه داد: تمام مشتریان می‌توانند از طریق تماس با ۲۰۲۰ و انتخاب گزینه دریافت نام کاربری و کلمه عبور یا با شماره گیری *2020*2*5# نام کاربری و کلمه عبور خود را دریافت کرده و سپس از منوی خرید در پنل کاربری خرید ترافیک اضافه را انتخاب کنند.
وی افزود: در صورتی که حجم اینترنت به اتمام نرسیده است و مشکل کندی سرعت دارید می‌توانید از طریق بخش پشتیبانی در پنل کاربری درخواست پشتیبانی کنید تا در سریع ترین زمان ممکن به مشکلتان رسیدگی شود.
گفتنی است آستانه مصرف منصفانه در واقع به حداکثر میزان تبادل ترافیک مجاز (شامل ارسال و دریافت ترافیک) در یک ماه گفته می‌شود که مهم ترین ویژگی سرویس‌هایی که دارای آستانه مصرف منصفانه هستند این است که بعد از اتمام حجم ترافیک خریداری شده، اینترنت مشترک قطع نمی‌شود؛ بلکه از سرعت اینترنت کاسته می‌شود.
یادآور می‌شود پس از رسیدن به آستانه مصرف منصفانه، سرعت سرویس‌ به حد قانونی که در مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات درج شده است، محدود می‌شود، اما مشترکان همچنان می‌توانند با خرید حجم ترافیک دلخواه، به سرعت اصلی سرویس خود بازگردند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی