[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

تولید صادرات‌محور ، روزنامه شیراز نوین

همزمان با دوازدهم فروردین گرامیداشت روز جمهوری اسلامی ایران و در قالب طرح پویش ملی تولید تداوم امید از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور، کارخانه کاشی صدف سرام استقلال آباده در شهرک صنعتی آباده به بهره‌برداری رسید.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، در این مراسم که با حضور استاندار فارس، نماینده مردم شهرستان‌های آباده، خرم بید، بوانات و سرچهان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان و فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان آباده برگزار شد، این طرح بزرگ تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی آباده با دستور دکتر روحانی رئیس جمهور که از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد، مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: با بهره برداری از این مجموعه صنعتی در فاز اول، ظرفیت تولید سالانه ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار متر مربع انواع کاشی کف و دیوار فراهم می‌شود.
احد فتوحی افزود: این طرح در فاز اول برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۶۰۰ نفر نیز غیرمستقیم، اشتغال ایجاد کرده که با اجرای طرح‌های توسعه میزان اشتغال قابل افزایش است. وی با بیان اینکه طرح کارخانه کاشی صدف سرام استقلال آباده در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار با سرمایه‌گذاری افزون بر ۳۲۰ میلیارد ریال در فاز نخست، اجرا شده است، گفت: با بهره‌برداری از این طرح ظرفیت تولید کاشی و سرامیک استان فارس به عنوان یکی از مهم‌ترین قطب‌های کشور در این محصولات ارتقا می‌یابد. فتوحی افزود: ماده اولیه این طرح از معادن خاک نسوز استقلال آباده تأمین می‌شود و این از مهم‌ترین مزیت‌های این طرح است. وی اضافه کرد: در طراحی و ساخت این کارخانه از حداکثر توان تولیدکنندگان داخل استفاده شده که این موضوع بسیار دارای اهمیت است. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس اضافه کرد: محصولات این کارخانه، علاوه بر تأمین بازارهای داخلی، به خارج از کشور نیز صادر می‌شود. وی بهره‌برداری از این مجموعه صنعتی در روزهای نخست سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نام گذاری شده را نویددهنده سالی مهم و اثربخش برای بخش تولید و صنعت استان اعلام و تصریح کرد: امیدواریم امسال بتوانیم با حمایت و رفع موانع، زمینه بهره برداری از ۱۰۰۰ طرح تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان را فراهم سازیم. فتوحی در ادامه با بیان اینکه شهرک صنعتی آباده نیز از مجهزترین و بهترین شهرک‌های صنعتی استان فارس محسوب می‌شود، گفت: این شهرک صنعتی در زمینه امکانات و زیرساخت‌ها وضعیت مناسبی دارد و هم اکنون بیش از 100 سرمایه گذار برای ایجاد واحد‌های صنعتی و تولیدی زمین دریافت کرده اند که از این تعداد ۶۹ واحد با اشتغال ۱۰۰۰ نفر موفق به دریافت پروانه بهره برداری شده اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی