[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

هتل‌ها هدف سفر نیستند ، روزنامه شیراز نوین

تداوم روند فعلی شیوع کرونا موجب تعطیلی تعدادی از هتل‌های استان خواهد شد

رئیس جامعه هتلداران فارس با بیان اینکه هتل‌های استان در نوروز امسال وضعیت خوبی نداشتند، گفت: سطح اشغال هتل‌های فارس در نوروز ١٤٠٠ بین ١٠ تا ٣٠ درصد متغیر بود.
حسن سیادتان در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه نوروز ٩٩ همه هتل‌ها تعطیل بود و نسبت سطح اشغال را باید با سال ٩٨ سنجید، خاطرنشان کرد: در مقایسه نوروز ۱۴۰۰ و نوروز ۱۳۹۸، سطح اشغال هتل‌ها در فارس افت ۶۰ درصدی را تجربه کرد. رئیس جامعه هتلداران استان فارس تأکید کرد که تداوم روند فعلی شیوع کروناویروس به حتم موجب تعطیلی تعدادی از هتل‌های استان خواهد شد.
او ادامه داد: باید منتظر نتیجه واکسیناسیون و چگونگی روند شیوع بیماری طی ماه‌های آینده ماند، اما اگر به همین منوال پیش رود، قطعاً تعدادی از هتل‌ها در فارس تعطیل می‌شوند.
رئیس جامعه هتلداران فارس با اشاره به شیوع بیشتر بیماری کرونا طی روزهای اخیر در استان و تغییر وضعیت رنگ بندی استان در سامانه ماسک وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد که جامعه هتلداران فارس همانند ابتدای همه گیری این بیماری تاکنون، در این مقطع زمانی نیز با ستاد ملی و ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا همکاری خواهد کرد. سیادتان در پاسخ به این سؤال که چه برنامه‌ای برای اجرای تورها دارید، گفت: از آنجا که شیوع این بیماری موجب بی ثباتی در وضعیت شهرها شده است، نمی‌توان روی اجرای تورهای داخلی برنامه ریزی کرد. او اضافه کرد: هتل‌ها از امن ترین مکان‌های بهداشتی برای اسکان مسافران و گردشگران هستند و تاکنون موردی دال بر ابتلای افراد در هتل‌ها گزارش نشده است.
رئیس جامعه هتلداران فارس با بیان اینکه هزینه‌های هتلداری در دوران کرونا به واسطه نیاز به لوازم و مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی ٢٥ درصد افزایش یافته است، یادآور شد که در بازرسی‌های نوروز هم به وضوح این موضوع مشهود بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی