[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۱۹
  • دوره جدید

مرغداری‌های متخلف و محتکر جریمه شدند ، روزنامه شیراز نوین

«مهدی حسنی» سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری و دستورات ریاست محترم جمهور جهت کنترل و نظارت بر وضعیت بازار جهت اقلام ضروری مردم به خصوص مرغ، از بازرسی تعداد ۲۰۲ مرغداری در ایام نوروز خبر داد و گفت: در این بازرسی‌ها علاوه بر بررسی وضعیت تولید و جوجه ریزی، تعداد ۱۱ واحد مرغداری متخلف شناسایی و برای متخلفان تشکیل پرونده داده شد.
وی به جزئیات این تخلفات پرداخت و ادامه داد: متخلفان به دلیل نگهداری و احتکار مرغ و عدم عرضه آن به کشتارگاه‌ها مبلغ ۶۶۳۵۶۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه شدند و پرونده آن‌ها جهت رسیدگی و صدور رأی قانونی به اداره کل تعزیزات حکومتی استان ارسال گردید. سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان صمت فارس به این موضوع که از ابتدای سال جدید در راستای نظارت بر کشتار و عرضه مرغ به بازار از ۱۴ واحد کشتارگاهی و عامل کشتار نیز بازرسی به عمل آمده اشاره کرد و افزود: در این بازرسی‌ها تعداد ۵ واحد متخلف به منظور گران‌فروشی شناسایی و پرونده متخلفان به ارزش ۲۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تشکیل و جهت صدور رأی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع گردید. وی با اشاره به نظارت دقیق بر توزیع و عرضه مرغ به مصرف کنندگان تصریح نمود: از ابتدای سال جاری و در طول ۱۰ روز گذشته با همکاری اتاق اصناف از تعداد ۶۲۸ واحد مرغ فروشی بازرسی به عمل آمد و برای ۳۸ واحد متخلف با عنوان گران‌فروشی تشکیل پرونده داده شد.
«مهدی حسنی» ادامه داد: پرونده این متخلفان هم به ارزش یک میلیارد و ۹۷۲ میلیون ریال تشکیل و جهت صدور رأی قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی