[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

۹هزار مأموریت اورژانسی داشتیم ، روزنامه شیراز نوین

رئیس مرکز اورژانس فارس گفت: طی مدت تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ بیش از ۹ هزار و ۵۵۲ مأموریت در استان فارس توسط پرسنل اورژانس فارس انجام شد.
دکتر محمدجواد مرادیان در گفت و گو با مهر، بیان کرد: طی نوروز ۱۴۰۰ و بر اساس آماری که از ۳۰ اسفند سال ۱۳۹۹ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ به ثبت رسیده است، بالغ بر ۲۰ هزار و ۵۲۶ تماس با مرکز فوریت‌های پزشکی صورت گرفته است که این میزان تماس منجر به انجام بالغ بر ۹ هزار و ۵۵۲ مأموریت شده است.
وی ادامه داد: در مجموع طی نوروز امسال بالغ بر ۹۲۸ حادثه ترافیکی شهری در استان توسط نیروهای اورژانس فارس مورد رسیدگی قرار گرفته و این آمار در حوزه حوادث ترافیکی جاده‌ای به ۸۹۶ مورد رسیده است.
رئیس اورژانس فارس تأکید کرد: یک هزار و ۶۵۲ نفر در حوادثی که توسط اورژانس فارس مورد درمان قرار گرفته‌اند، به بیمارستان‌های استان فارس انتقال داده شده‌اند و در تمامی حوادث ترافیکی استان نیز ۵۹۳ نفر به صورت سرپایی مورد درمان قرار گرفته‌اند. این در حالی است که ۳۱ نفر نیز به علت تصادفات درون و برون شهری استان طی این مدت جان باخته‌اند. او با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که در فصل زمستان و اوایل بهار با آن مواجه هستیم موضوع مسمومیت با گاز منوکسید کربن است، تصریح کرد: طی این بازه زمانی در سطح استان فارس شاهد بودیم که ۱۸ نفر به علت استشمام گاز منوکسیدکربن، مسموم شده بودند و ۱۶ نفر نیز به علت وخامت حال به بیمارستان‌های مرجع انتقال داده شده و یک نفر نیز در استان به علت مسمومیت با گاز منوکسیدکربن جان باخته است. وی تعداد مأموریت‌های بالگرد اورژانس فارس را در نوروز ۱۴۰۰ تنها ۴ مأموریت برشمرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی