[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

ریکاوری نظام سلامت ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس از کمک ۱۶۸ میلیارد تومانی خیران عرصه سلامت استان در سال ۹۹ خبر داد که از رشد ۴۵ درصدی نسبت به سال قبل برخوردار بوده است.
علی اکبر رامجردی گفت: مجمع خیرین تأمین سلامت فارس، با هدف بهره مندی از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مردمی و نیت خیران در سطح استان و سامان دهی فعالیت‌های آنان، در سال ۱۳۸۱ به عنوان اولین مجمع خیرین سلامت کشور در فارس راه‌اندازی شد و پس از آنکه مقام معظم رهبری این اقدام را مطلوب توصیف فرمودند، به سایر نقاط کشور تسری یافت.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، رامجردی با اشاره به جایگاه شیراز به عنوان مرکز ارائه خدمات سلامت در ایران و منطقه، افزود: لازم بود خیران و مردم در کنار نظام سلامت و دانشگاه علوم پزشکی و سایر مراکز خیریه بهداشتی درمانی باشند تا بتوانند با توانمندی‌های خود به کمک این سیستم بیایند.
مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس با بیان پیشینه مردم فارس در کارهای خیر، حجم فعالیت خیرین سلامت فارس را در صدر کشور خواند و ادامه داد: مجمع خیرین تأمین سلامت فارس هم از لحاظ دستاوردهای مالی و حمایتی خیران و هم ایجاد روش‌ها و تشکیلاتی کردن فعالیت خیران، در کشور پیشتاز است.
او اظهار کرد: به دلیل وجود فعالیت‌های تخصصی، متنوع و بسیار پراکنده در حوزه سلامت، نیاز بود مرکزی ضمن کارشناسی این فعالیت‌ها و نیازها، موارد را بر اساس اولویت در اختیار خیران و مردم قرار دهد و در تحقق نیت خیران در نیازهای مورد تأیید سیستم سلامت و دانشگاه علوم پزشکی، آنان را همراهی و حمایت کند که نقش مجمع خیرین تأمین سلامت فارس در این امر پررنگ است.
رامجردی دستاورد این تلاش‌ها را ایجاد بیش از دو هزار و سیصد تخت بیمارستانی، به میزان قابل توجهی اقلام تجهیزاتی و ساخت صدها مرکز بهداشتی درمانی و پایگاه اورژانس از زمان راه‌اندازی مجمع خیرین تأمین سلامت فارس تاکنون عنوان کرد.
مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس گفت: سال ۹۹ با توجه به بحران کرونا و مشکلات به وجود آمده در سیستم سلامت کشور، خیران استان علاوه بر حمایت‌های مستمر هرساله، در موضوع کرونا نیز خوش درخشیدند؛ به طوری که حجم کمک‌های خیران بسیار بیشتر از سال‌های گذشته بود.
او ادامه داد: در روزهای نخست شیوع کرونا در استان، خیران در خرید تجهیزات پزشکی از جمله دستگاه‌های تنفس مصنوعی، تعمیرات و خرید قطعات دستگاه‌های سی تی اسکن، توسعه بخش‌های آی سی یو، تهیه و تولید بیش از صدها هزار اقلام مصرفی و حفاظتی در برابر این ویروس منحوس مشارکت داشتند و بار دیگر خیرین تأمین سلامت فارس در بحران کرونا نیز در کشور پیشرو بودند.
رامجردی اظهار کرد: سال ۹۹ با امضای ۲۴۲ تفاهم نامه در حوزه‌های عمرانی، اهدای ملک و تجهیزات، امور حمایتی از بیماران نیازمند و وام‌های قرض‌الحسنه دانشجویی و سایر نیازهای حوزه سلامت به ارزش ۱۶۸میلیارد تومان رشد بیش از ۴۵ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.
مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس بیان کرد: از چند سال پیش به همت خیرین حوزه سلامت فارس، ۱۸ اقامتگاه همراه بیماران در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه ساخته شد که در این بازه زمانی به بیش از ۱۵۰هزار نفر شب اقامت داده شد. همچنین اقامتگاه مرکزی همراه بیماران در کنار بیمارستان شهید دکتر فقیهی در حال ساخت است.
او با اشاره به اجرای ۲۷ پروژه عمرانی با همت خیران و بهره برداری از تعدادی از این پروژه‌ها در سال گذشته گفت: تعدادی از این پروژه‌ها نیز در دست اجراست که از جمله مهم‌ترین پروژه‌ها، نقاهتگاه «هاس پیس» در محوطه بیمارستان شهید دکتر چمران به عنوان نقاهتگاه بیماران مزمن استان برای مراقبت از بیمارانی است که در منزل قابل نگهداری نیستند و تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. 
رامجردی با اشاره به احداث چندین پروژه بهداشتی درمانی و در دست ساخت بودن دو بیمارستان جدید در شیراز به همت خیران، یکی دیگر از اقدامات مجمع خیرین تأمین سلامت فارس را ایجاد صندوق دانشجویی و پرداخت وام ضروری به دانشجویان و دستیاران عنوان کرد و گفت: در سال گذشته، به ۹۵ دانشجو، به ارزش ۹۰۰میلیون تومان وام قرض‌الحسنه اعطا شد.
مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس افزود: با توجه به بحران کروناویروس و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در راستای پیشگیری و قطع زنجیره انتقال، بیش از ۲۰۰ جلسه به صورت حضوری و مجازی در خصوص پیگیری اقدامات و دغدغه‌های خیران در سال گذشته برگزار شد و ۷۰ خیر برگزیده سال نیز تقدیر شدند. 
رامجردی با اشاره به سامانه معرفی نیازها به خیران گفت: سامانه معرفی نیازها به خیران به همت مجمع خیرین تأمین سلامت فارس راه‌اندازی شده که تاکنون هزار و ۹۶۲ مورد نیاز پس از اولویت بندی و تأیید دانشگاه در سامانه بارگزاری شده که خیران در اقصی نقاط دنیا می‌توانند آن را مشاهده می‌کنند.
او بیان کرد: با توجه به اقدام مناسب خیران در سال گذشته به ویژه در بحران کرونا، بیش از ۱۰ برنامه و گزارش خبری شبکه سراسری صدا و سیما و یکصد برنامه استانی مربوط به خیران استان فارس پخش شده است.
مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس ادامه داد: خیران با نیت و معنویت روحی وارد این عرصه می‌شوند و لازم است مسئولان برای رفع دغدغه‌های اداری آنان تلاش کنند؛ البته تاکنون با حمایت مسئولان مشکلات در این خصوص در حداقل میزان 
بوده است. 
رامجردی با اشاره به برنامه‌های این مجمع در سال جدید نیز گفت: تلاش می‌شود با هماهنگی رئیس دانشگاه و هیئت مدیره مجمع خیرین، پروژه‌های خیران سامان دهی شود و امیدواریم بتوانیم برای ترویج بیش از پیش این کار خیر، همدلی بین مدیران حوزه سلامت و خیران بیشتر شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی