[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

آمار بستری ۴رقمی شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام ورود ۱۹۳ بیمار جدید به بخش‌های کووید ۱۹ استان در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: با افزوده شدن موارد جدید، آمار بستری مبتلایان از مرز هزار نفر گذشت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز، ۱۴ فروردین در دویست و نود و سومین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، گفت: هم‌اکنون یک هزار و ۳۸ بیمار مثبت قطعی و مشکوک دارای علائم در بخش‌های بستری کووید بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان خدمات ‌درمانی دریافت می‌کنند.
وی افزود: ساده‌انگاری‌ها، دورهمی‌های خانوادگی و مسافرت‌های نوروزی موجب موج جدید بیماری و افزایش تعداد مبتلایان و همچنین افزایش مراجعان به مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان فارس شده است.
لطفی به پیگیری‌های ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه در رابطه با اعلام وضعیت قرمز و نارنجی در شهرستان‌های استان فارس و روند صعودی آمار مبتلایان اشاره و تأکید کرد: مشارکت و همدلی مردم با مجموعه سلامت و دستگاه‌های اجرایی استان در قطع زنجیره انتقال کروناویروس، بسیار تأثیرگذار است.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز در ادامه ضمن بررسی آمار نمونه‌گیری‌های تشخیصی در روزهای پایانی تعطیلات نوروز، به بررسی آمار مبتلایان، علت‌های جان‌ باختن مبتلایان، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت‌رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی پرداخت.
وی از مردم خواست تا با همدلی و همکاری نسبت به رعایت جدی اصول بهداشتی، استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و تهویه مناسب در منازل و محل کار همکاری داشته باشند تا چرخه‌های انتشار این بیماری در سطح جامعه کاهش یابد.
دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست، ضمن اعلام گزارشی از آمار روزانه واکسیناسیون کادر درمان استان فارس، آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های فارس، پیگیری افزایش تخت‌های بیمارستانی، شیوه خدمت‌رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان‌های شیراز و شهرستان‌های استان، به بیان توضیحاتی درباره اقدامات حوزه خود در راستای کاهش آمار و اجرای مصوبات پیشین این ستاد پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی