[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

آب قلم بخورید و خواص شگفت‌انگیز آن را ببینید، روزنامه شیراز نوین

مصرف آب قلم فواید شگفت‌انگیزی برای سلامتی و تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.
به گزارش بهداشت نیوز،  رژیم غذایی نقش مهمی‌‌‌‌‌ در تقویت سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های عفونی ایفا می‌‌‌‌‌‌کند. در واقع متخصصان بر این باورند مواد غذایی که ما مصرف می‌‌‌‌‌‌کنیم همانند یک داروخانه طبیعی به افزایش مقاومت بدن در برابر ابتلا به بیماری‌های مختلف کمک می‌‌‌‌‌‌کنند.
نوشیدنی آب قلم
آب قلم یا همان آب استخوان یکی از نوشیدنی‌های پرخواص برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با سرماخوردگی است. به ویژه زمانی که فرد به دلیل ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا اشتهای خود را از دست داده است، نوشیدن آب قلم گزینه مناسبی است.
آب قلم سرشار از آمینواسید (سازنده ساختار پروتئین) است که می‌‌‌‌‌‌تواند به کاهش التهابات بدن کمک کند. همچنین پتاسیم موجود در آب قلم برای سلامتی مفید است. مصرف آب قلم گرم منجر به بازشدن مجاری تنفسی و کاهش ترشح مخاط می‌‌‌‌‌‌شود.
از آن‌جا که آب قلم سرشار از کلسیم است، برای جذب بهتر آن می‌‌‌‌‌‌توانید از مکمل‌های ویتامین D نیز بهره بگیرید. ویتامین D همچنین می‌‌‌‌‌‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود. مصرف این ویتامین به صورت مکمل غذایی به ویژه در افراد کهنسال توصیه می‌‌‌‌‌‌شود. تحقیقات دانشمندان نشان داده است مصرف ویتامین D می‌‌‌‌‌‌تواند باعث کاهش ابتلا به کرونای شدید شود. همچنین این ویتامین دارای خواص ضدالتهابی و ضداسترسی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی