[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

اصول صحیح نگهداری از گل‌های بهاری، روزنامه شیراز نوین

با رسیدن فصل بهار اغلب افراد دوست دارند از گل و گیاهان بهاری در منزل خود نگهداری کنند. لی لی صلح، ارکیده، گل بنفشه از بهترین گیاهان خانگی برای فصل بهار هستند.
به گزارش نمناک، گل‌های بهاری جزء زیباترین گل‌ها می‌باشند. قطعاً همه ما دوست داریم که با فرا‌رسیدن فصل بهار و تجدید دوباره طبیعت، داخل خانه خود را با این گل‌ها زیبا کنیم. به همین دلیل در این قسمت از نمناک بهترین گل‌های بهاری را به شما معرفی می‌کنیم و راه‌های مراقبت از آن را به شما توضیح خواهیم داد.
بهترین گیاهان خانگی برای فصل بهار
آنتوریوم
آنتوریم با برگ‌های قلبی شکل و گل‌های زیبا می‌تواند حس رمانتیکی را در هر خانه‌ای به وجود بیاورد. این گیاه در فصل بهار در حال شکوفه زدن و فعالیت است. برای این که این گیاه به طور مداوم گل بدهد، آن را زیر نور مناسب قرار دهید که کافی اما جانبی باشد و در فصل بهار نیز به آن کود بدهید.
سرخس بوستون
سرخس بوستون یک گیاه تزئینی عالی است و در داخل و بیرون از خانه در فصل بهار مناسب می‌باشد. این نوع سرخس مانند سایر سرخس‌ها از رطوبت بالای هوا و رطوبت خاک لذت می‌برد.
لی لی صلح
لی لی صلح به نام اسپانیفیلیوم نیز معروف است و یکی از مشهورترین گیاهان خانگی محسوب می‌گردد. همچنین یکی از بهترین گیاهان خانگی برای پاکسازی هوای داخل خانه است و انتخاب مناسبی برای اتاق خواب می‌باشد.
آگلائونمای قرمز
این گیاه یک ایده آل برای افرادی است که تجربه زیادی در مراقبت از گیاه ندارند زیرا پرورش آن راحت است. برگ های آن نیز رنگ‌های مختلفی دارد و گل‌های آن متنوع می‌باشد و همچنین می‌تواند وضعیت‌های مختلف را در داخل خانه تحمل کند.
پالم دم اسبی
این گیاه را در خانه قرار دهید و به آن توجه زیادی نداشته باشید زیرا مراقبت از آن بسیار راحت می‌باشد. اگر به این گیاه بیش از حد آب ندهید، رشد خوبی خواهد داشت اما رشد آن کمی آهسته است و می‌توان آن را در اتاق خواب به راحتی نگه داشت.
سانسویریا
نام دیگر این گیاه، گیاه مار است و به آن زبان مادر شوهر نیز می‌گویند و همچنین هم برای طراحی داخلی‌های مدرن و هم سنتی مناسب می‌باشد. نگهداری از این گیاه راحت است و رشد خوبی در فصل بهار خواهد داشت.
بروملیاد
تلفظ نام این گیاه سخت است اما مراقبت از آن آسان می باشد. این گیاه رنگ‌های مختلفی دارد و از خانواده آناناس می باشد. این گیاه را باید در گلدان کم عمق بکارید و به آن نور کافی بدهید و هفته‌ای یک بار هم به آن آب دهید.
ارکیده
ارکیده‌ها گیاهان راحتی برای مراقبت هستند. این گیاه در فصل بهار شکوفه‌های زیادی می‌دهد و نیاز به مراقبت کمی دارد و همچنین برای محل‌هایی که نور جانبی دریافت می‌کنند نیز مناسب خواهد بود. برای دکور نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
گل بنفشه
این گل‌های بهاری به دلیل رنگ زیبا و خاص خود مورد توجه هستند و رنگ‌های آن بنفش و نیلی می‌باشد. این گیاهان در وسط خود رنگ زرد دارند و رگه‌های بنفش پررنگ نیز در آن دیده می‌شود.
در یونان قدیم این گیاهان را برای استفاده‌های پزشکی خریداری می‌کردند. گل‌های بنفشه از قدیم سمبل باروری و عشق هستند و در فصل بهار جزء ایده‌آل‌ترین گیاهان به حساب می‌آیند.
این گیاهان به میزان متوسطی از آب نیاز دارند اما باید نور خورشید به اندازه کافی به آن‌ها برسد. به همین دلیل باید گلدان آن ها را نزدیک پنجره قرار دهید تا نور خوبی به آن برسد و همچنین شش ماه طول می‌کشد تا شکوفه بزند اما گل‌های آن خیلی سریع بیرون نمی‌زنند، مگر این‌که بنفشه گل‌دار را خریداری کرده باشید.
ادامه دارد ...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی