[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

رونمایی از سامانه ارجاع هوشمند پرونده‌های خانواده، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- گروه خبر
معاون مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه از رونمایی سامانه ارجاع هوشمند پرونده‌های خانواده در سال 1400خبر داد. محسن ابراهیمی در سفری به شیراز و در جمع مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده استان فارس در همین رابطه اظهار داشت: یکی از اقدامات ویژه دستگاه قضائی برای قضازدایی از پرونده‌هایی که ریشه و خاستگاه حقوقی و قضائی ندارند، طراحی مداخله‌های غیر قضائی و استفاده از فراینده‌های مشاوره و روان شناسی است. او با بیان اینکه حوزه خانواده و دعاوی مراکز خانواده، نیازمند بهره مندی از مشاوران متعهد و متخصص است، افزود: قوه قضائیه به منظور اجرای قانون حمایت از خانواده از سال 98 با محوریت مرکز وکلا و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده با همکاری دادگستری‌های استان‌ها، اقدام به جذب مشاوران خانواده نموده است.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به تحولات جدید دستگاه قضا به ویژه در زمان ریاست جدید قوه قضائیه حجت الاسلام رئیسی، موضوع مذکور با جدیت بیشتری دنبال شده است. او ادامه داد: در اسفند ماه سال 1399 مراسم تحلیف و اعطای پروانه حدود 1000 نفر از مشاوران خانواده سراسر کشور در این راستا برگزار شد تا در معیت دادگاه خانواده و با همکاری مراجع قضائی، اقدام به رسیدگی و مشاوره پرونده‌های دعاوی خانواده نمایند.
ابراهیمی با اشاره به فعالیت چشمگیر مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده استان فارس در تحقق رویکردهای نوین دستگاه قضا تصریح کرد: مرکز وکلای قوه قضائیه استان فارس با وجود حسن عبدلیان پور یکی از بهترین استان‌ها در این فرایند بوده است. ابراهیمی افزود: به لحاظ حجم مشاوران در استان فارس با رقم قابل توجهی مواجه هستیم و از نظر فراوانی مشاوران نیز، استان فارس رتبه چهارم کشور را به خود اختصاص داده است. معاون مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه همچنین گفت: امروز به همت دادگستری فارس و مرکز وکلا سامان‌دهی و به‌کارگیری مشاوران خانواده در ارتباط با شعب خانواده استان فارس نیز با جدیت دنبال شده است که در کشور کم نظیر است. ابراهیمی درباره سفر خود به استان فارس و وضعیت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده استان فارس نیز گفت: اولین سفر استانی ما به استان فارس بود که خوشبختانه فارس در این زمینه نیز مثل همیشه پیش قدم بوده است. معاون مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه افزود: در این سفر علاوه بر دیدار با رئیس کل دادگستری استان و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، در خدمت مشاوران خانواده قوه قضائیه فارس نیز بودیم که در اسفندماه گذشته موفق به دریافت پروانه و برگزاری مراسم تحلیف شدند.حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان فارس نیز گفت: فعالیت مرکز مشاوران خانواده قوه قضائیه پس از انتصاب دکتر بهادری جهرمی با جدیت خاصی دنبال شده است. او افزود: در مرحله اول در استان فارس ۵۳ مشاور خانواده جذب شدند که فرایند گزینش آنها انجام و منتهی به صدور پروانه مشاوران خانواده گردید. عبدلیان پور خاطرنشان کرد: حجت الاسلام ابراهیمی به عنوان معاون مشاوران خانواده مرکز و حجت الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری فارس توجه ویژه ای به مرکز فارس داشته که لازم است از تلاش‌های او تقدیر کرد. عبدلیان پور افزود: مرکز مشاوران خانواده با همکاری معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در سامان‌دهی، پیگیری امور و آموزش مشاوران، تلاش فراوانی را انجام دادند که از زحمات اکبری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نیز کمال تشکر را داریم. او افزود: ابراهیمی با مشاوران خانواده مرکز جلسه پرسش و پاسخ برگزار کردند که در نوع خود جالب بود و امیدواریم در نهایت این تلاش‌ها منجر به کم شدن حجم ورودی پرونده‌های خانواده به محاکم شود. عبدلیان پور همچنین از سازش 40 درصدی پرونده‌های مشاوره خانواده زیر نظر مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه خبر داد و گفت: این آمار در نوع خود بسیار عالی بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی