[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

احتمال بروز گونه‌های بیشتر کروناویروس وجود دارد، روزنامه شیراز نوین

احتمال بروز گونه‌های بیشتر کروناویروس وجود دارد
یک متخصص ارشد بیماری‌های عفونی در ترکیه با بیان اینکه کروناویروس مستعد جهش یافتن است هشدار داد: احتمال بروز گونه‌های بیشتر این ویروس وجود دارد.  به گزارش ایسنا، دکتر «اسماعیل بالیک» رئیس دپارتمان بیماری‌های عفونی در دانشگاه آنکارا گفت: بدیهی است که کروناویروس مستعد جهش یافتن است و ممکن است جهان در آینده شاهد بروز سویه‌های جدیدی از آن باشد.
 وی افزود: مهمترین عامل افزایش خطر جهش پیدا کردن، شیوع هرچه بیشتر ویروس است و در حال حاضر این ویروس مستعد جهش‌های جدید است. این متخصص تأکید کرد: هرچه ویروس در یک مکان بیشتر پخش شود، احتمال جهش منحصر به فرد در آن منطقه بیشتر است. همچنین جهشی مختص ترکیه نیز ممکن است به وجود آید. در این صورت، لازم است تحقیقات در این رابطه انجام شود.
اسماعیل بالیک اظهار کرد: گونه‌ای از ویروس که اولین بار در انگلیس شناسایی شد مهمترین فاکتور در بروز موج سوم بیماری کووید-۱۹ است که اکنون جهان به ویژه اروپا با آن درگیر است. وی با اشاره به اظهارات اخیر وزیر بهداشت ترکیه گفت: کروناویروس انگلیسی ۷۵ درصد از مجموع موارد ابتلا در ترکیه را شامل می شود. به گفته بالیک، کروناویروس انگلیسی۴۰ تا ۷۰ درصد مسری‌تر است اما نسبت به گونه اصلی ویروس کشنده‌تر نیست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی