[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

گفت‌وگو با ایران منوط به تغییر رفتار این کشور است، روزنامه شیراز نوین

در حالی که مقامات کشورمان بارها تأکید کرده‌اند امکان بازسازی رابطه با عربستان به شرط بازگشت حکام آل سعود از مسیر غلط درپیش‌گرفته، وجود دارد، وزیر خارجه عربستان گفت‌وگو با ایران را منوط به تغییر رفتار تهران خواند. به گزارش ایسنا، فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان در گفت‌وگو با فرانس ۲۴ درخصوص پرونده ایران و مذاکرات هسته‌ای با اشاره به گفت‌وگوهای وین، گفت که شرکای ایالات متحده و اروپا تمایل دارند آنچه آن را نگرانی‌های مربوط به توانایی‌های موشکی ایران و پشتیبانی از گروه‌های مسلح در منطقه می‌خواند، برطرف کنند. وی افزود که اطمینان داریم جامعه بین‌المللی سخت تلاش خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که در نهایت کاستی‌ها (توافق هسته‌ای) برطرف شده و همچنین به آنچه فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه می‌خواند، خواهد پرداخت.
وی وجود گفت‌وگوی مستقیم بین عربستان و ایران را انکار کرد اما گفت: ما برای انجام گفت‌وگوی مستقیم یا غیرمستقیم آزاد هستیم، اما این گفت‌وگو منوط به تغییر رفتار ایران است. 
به گزارش ایسنا، اظهارات وزیر خارجه عربستان در ارتباط با تغییر رفتار ایران در حالی مطرح می‌شود که پیش از این سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفته بود: روزی که عربستان به این نتیجه برسد که می‌تواند در مسیر مستقیم با ما و منطقه صحبت کند و به آغوش منطقه برگردد و دست از خرید امنیت از بیرون از منطقه بردارد، قطعاً روزهای بهتری برای منطقه رقم خواهد خورد. عربستان کشور مهمی است. مردم عربستان مردم محترمی هستند. سال‌های قبل روابط خوبی بین دو کشور وجود داشته است و این امکان وجود دارد که روابط را بازسازی کنیم؛ به شرط آنکه حکام آل سعود از مسیر غلطی که در پیش گرفته‌اند، بازگردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی