[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

آماده‌باش چهارم ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌های استان آمادگی کامل برای مقابله با موج جدید کرونا را داشته باشند و با دانشگاه‌های علوم‌پزشکی همکاری‌ کنند، عنوان کرد: در موج چهارم محدودیت‌ها بر اساس طرح جامع و رنگ‌بندی هر شهر در پنج بخش صنفی، تردد خودرویی آموزش، فرهنگی‌اجتماعی و اداری اعمال می‌شود.
قاسم‌پور از آماده‌باش کامل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای خدمات‌رسانی به مردم و رسیدگی و مراقبت از بیماران کرونایی خبر داد.
وی همچنین بیان کرد: فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی و کمک‌های مؤمنانه نیز همچنان ادامه پیدا می‌کند.
معاون استاندار فارس از همه ادارات و نهادهای استان خواست برای راه‌اندازی بیمارستان پشتیبان با دانشگاه علوم‌پزشکی همکاری کنند.
تشدید نظارت‌ها در حوزه‌های تحت‌پوشش و بازارها، مراکز خرید و رستوران‌ها و بخش‌های مختلف استان از دیگر موارد مورد تأکید قاسم‌پور در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بود.
وی خاطرنشان کرد: برخورد قضائی و انتظامی با برپاکنندگان مراسم، مجالس ختم و عروسی و هرگونه تجمع امری ضروری است که همچنان با جدیت باید ادامه پیدا کند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در دو سال گذشته هیچ‌گونه سفری در ایام نوروز برای مردم امکان‌پذیر نبوده و طبیعی است که ستاد ملی در جهت حمایت از بخش حمل‌ونقل و گردشگری مصوبات حمایتی داشته باشد.
وی در ادامه یادآور شد: استان فارس از استان‌های بزرگ و مسافرپذیر است و زمانی که مسافرت به شهرهای زرد و آبی سراسر کشور آزاد اعلام شده، پلیس نمی‌تواند مانع ورود مسافر به این استان شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس بیان کرد: ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ورود به شیراز را پیش از نوروز ممنوع اعلام کرده و اطلاع‌رسانی کردیم که با مخالفت ستاد ملی مواجه شد.
به گفته قاسم‌پور در ابتدای نوروز تنها یک شهرستان قرمز در استان وجود داشت که دید و بازدیدها و دورهمی‌ها تعداد شهرهای قرمز و نارنجی را افزایش داد. وی با بیان اینکه برخی دوست دارند مردم همیشه در سختی باشند، عنوان کرد: نمی‌شود در وضعیت آبی و زرد اصناف را تعطیل کرد؛ چراکه اولویت اول تصمیمات سلامت مردم است اما نمی‌توان به معیشت و امنیت آنها توجه نکرد.
قاسم‌پور خاطرنشان کرد: در این راستا مشکلات و گرفتاری‌های مردم و اصناف را نیز باید در نظر گرفت.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا گفت: آمار که بالا می‌رود عده‌ای بدون درنظرگرفتن تلاش‌ها، طلبکار می‌شوند و منصفانه قضاوت نمی‌کنند.
وی عنوان کرد: به گفته ستاد ملی، فارس بابرنامه‌ترین ستاد مقابله با کرونا را دارد و برنامه‌ریزی مناسب چهارده ماه اخیر این استان را در وضعیت بهتر بیماری نسبت به سایر استان‌ها قرار داده است.
قاسم‌پور در ادامه افزود: فراموش نکنیم فارس استانی بزرگ و پرجمعیت و مسافرپذیر و دارای جمعیت شناور قابل‌توجه از سایر استان‌هاست اما به‌رغم چنین شرایطی آمار پایین‌تر مرگ‌ومیر در این استان نشان از تلاش‌ها زحمات و برنامه‌ریزی‌های علمی و کارشناسی دارد.
معاون استاندار فارس اظهار کرد: تقدیر نمی‌کنید حداقل تخریب نکنید و ایثارگری‌ها و فداکاری‌های کادر درمان و نیروی انتطامی را زیر سؤال نبرید.
به گفته قاسم‌پور تقویت فضای همدلی از ابتدا در دستور کار ستاد استانی قرار گرفته و به‌خاطر حفظ جان مردم تا ریشه‌کنی کامل کرونا ادامه دارد.
وی از تریبون‌داران خواست با درنظر‌گرفتن این موضوع مراعات کنند و در حفظ فضای همدلی استان کوشا باشند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعمال ۳۶۶هزار جریمه و برای خوروهای متخلف و پلمب ۸۵۶۰ واحد صنفی را نشان از سخت‌گیری و جدی بودن تصمیمات ستاد استانی دانست و تأکید کرد: به‌رغم همه این سخت‌گیری‌ها مردم خود باید بیشتر رعایت کنند. وی اظهار کرد: نوروز امسال نسبت به سال ۹۸ با کاهش ۱۹ درصدی تردد و کاهش ۷۸ درصد بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری رو‌به‌رو بوده‌ایم.
قاسم‌پور گفت: بیش از ۹۰ درصد اسکان در منازل شخصی، چادر، مدارس و مهمان‌سراهای دولتی انجام می‌شد که امسال کلاً تعطیل بود. وی افزود: در شرایط فعلی ورود به شیراز و خروج از این شهر و سایر شهرهای قرمز و نارنجی استان ممنوع است و خودروهای متخلف جریمه می‌شوند. جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در پایان خاطرنشان کرد: مردم فارس در مدت گذشته و همچنین روز ۱۳ فروردین همکاری و همراهی خوبی داشتند و امیدواریم این همراهی‌ها تدوام داشته باشد تا از موج چهارم نیز با کمترین میزان تلفات عبور کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی