[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۱
  • دوره جدید

بیمارستان‌ها در آماده‌باش ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به روند صعودی موارد ابتلا و بستری بیماران کووید ۱۹ در استان فارس، از تغییر وضعیت شیراز و هشت شهرستان استان به قرمز خبر داد.
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با اعلام این خبر، نسبت به گستردگی چرخه‌های انتقال ویروس در شرایط کنونی در سطح جامعه هشدار داد و از تمامی مردم استان خواست تا بیش از گذشته پروتکل‌های بهداشتی پیشگیرانه را جدی گرفته و تنها در موارد ضروری از منزل خارج شوند.
او شناسایی روزانه بیش از هزار مورد ابتلا در استان طی روزهای اخیر، حدود دوهزار مراجعه به مراکز ۱۶ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا، ثبت بیشترین موارد بستری بیماران کووید ۱۹ در طی ماه‌های اخیر و دورقمی شدن آمار جان‌باختگان را اعدادی نگران‌کننده خواند که مدافعان سلامت تمام تلاش خود را برای برون‌رفت از این شرایط به کار بسته‌اند؛ اما در این بحران به یک عزم همگانی نیاز است.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی شیراز با بیان اینکه در طی روزهای اخیر یکی از دغدغه‌های مهم تیم ستادی مقابله با کرونا، افزایش ظرفیت تخت‌های پذیرش بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و خیریه استان بوده است، اظهار کرد: با وجود همه تدابیر صورت‌گرفته، به دلیل حجم بالای بیماران نیازمند بستری، در زمینه پذیرش بیمار جدید با محدودیت مواجهیم و بار دیگر به دلیل آغاز موج جدید بیماری در استان، بیمارستان پشتیبان در ورزشگاه شهید آیت‌الله دستغیب(ره) راه‌اندازی شد تا بتوانیم بخشی از این محدودیت را جبران کنیم.
به گفته این مقام مسئول در حوزه سلامت فارس، با وجود محدودیت‌های اعمال‌شده از سوی مراجع مرتبط در استان، متأسفانه سطح مشارکت مردم در پایبندی به پروتکل‌های بهداشتی پایین بوده و در شرایط کنونی، تنها همکاری مردم می‌تواند در موفقیت تلاش‌های مدافعان سلامت برای برون‌رفت از این شرایط، مؤثر باشد.
او به‌ویژه از افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و فشار خون، سالمندان، بیماران مبتلا به سرطان و مادران باردار خواست تا در این ایام بیش از پیش نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایبند باشند و افزود: متأسفانه برخی سهل‌انگاری‌های عمومی در ایام نوروز، کشور و استان فارس را با وضعیت بحرانی مواجه ساخت و در شرایط کنونی لازم است همه ما با یک همدلی عمومی، در رعایت پروتکل‌ها همکاری داشته باشیم تا بتوانیم در روزهای آینده، شاهد کاهش آمارهای موجود باشیم.
 دکتر لطفی تأکید کرد: در این ایام لازم است ضمن پرهیز جدی از تجمعات و مهمانی‌ها، استفاده مداوم از ماسک را موردتوجه قرار داده و در محل کار و زندگی نیز تهویه مناسب پیش‌بینی شود.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز یادآور شد: آمارهای روزانه‌ای که در زمینه ابتلا، بستری و جان‌باختن مبتلایان اعلام می‌شود، سلامت و جان عزیزان ماست که باید بیش از گذشته از آن مراقبت کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی