[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

کرونا ۲۱ خانواده را داغ‌دار کرد، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی شیراز با اشاره به افزایش شهرهای قرمز و نارنجی در استان فارس، از شناسایی سه‌هزار و پانصد بیمار جدید طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد و این وضعیت را به‌منزله چرخش گسترده ویروس در سطح استان دانست.
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی شیراز، دکتر «سید روح‌اله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۷۱۱هزار و ۶۳۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام‌شده، ۱۹۳هزار و ۹۴۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۷۱هزار و ۷۱۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد هفت‌هزار و ۶۶۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و با شناسایی بیش از سه‌هزار و پانصد بیمار مبتلا طی ۴۸ ساعت گذشته، در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۰۱هزار و ۶۰۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او با بیان اینکه مدافعان سلامت در این بحران روزهای سختی را پشت سر می‌گذارند، اظهار کرد: با بستری ۲۹۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم‌اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند، به هزار و ۲۱۹ بیمار افزایش یافته که از این تعداد، ۱۶۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر حسینی در ادامه با ابراز تأسف به‌خاطر جان‌باختن ۲۱ هم‌استانی دیگر در اثر این بیماری طی ۴۸ ساعت گذشته، مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را سه‌هزار و ۴۳۰ نفر اعلام کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۱۸۲هزار و ۸۲۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او ادامه داد: روزهایی که گذشت، به‌واسطه شیوع گسترده ویروس کرونا، به‌تلخی سپری شد و با افزایش وضعیت قرمز و نارنجی در شهرهای استان، زنگ خطر این بحران، هر روز بلندتر به صدا درمی‌آید.
این مقام مسئول در دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز با هشدار نسبت به شیوع گونه کرونای انگلیسی در استان که قدرت سرایت بالاتر و شدت ابتلای بیشتری دارد، از مردم استان خواست تا با جدی‌گرفتن استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی، شست‌و‌شوی منظم دست‌ها و به‌ویژه پرهیز از دورهمی‌ها و تجمعات، در کاهش چرخه‌های انتقال این بیماری سهیم شده و سلامت خود و عزیزانشان را 
حفظ کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی