[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

فارس در سیطره کرونا، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی شیراز در دویست و نود و پنجمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، خبر داد: روز یکشنبه در استان فارس بیشترین آمار مراجعه به مراکز منتخب، تشخیص و درمان سرپایی کرونا از آغاز شیوع کروناویروس تاکنون ثبت شد که این آمار نشان‌دهنده بحرانی دوباره است.
دکتر «مهرزاد لطفی» با اشاره به اینکه در موج پیشین بیشترین آمار مراجعه به مراکز ۱۶ساعته استان، بیش از دو هزار و ۱۰۰ مورد بوده است، اعلام کرد: در روز یکشنبه بیش از دوهزار و ۳۰۰ نفر به مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا در استان مراجعه کرده‌اند که این آمار از آغاز شیوع کروناویروس تاکنون بی‌سابقه بوده است.
او از مردم خواست تا همچون سال گذشته در بحران کرونا با مجموعه سلامت و دستگاه‌های اجرایی استان برای مدیریت و کنترل این بیماری، مشارکت کرده و اصول بهداشتی نظیر حفظ فاصله فیزیکی، استفاده مداوم از ماسک، تهویه مناسب در منازل و محل کار را رعایت کنند. دکتر لطفی ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام‌شده آزمایش کرونا طی روز یکشنبه تا دوشنبه در فارس، به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ‌ومیر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت‌رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی و تشخیصی ویروس کرونا پرداخت.
اختصاص و افزایش تخت‌ها و بخش‌های بیمارستان‌ها و برنامه‌ریزی برای حضور سایر استادان، پزشکان، دستیاران و دانشجویان پزشکی در بخش‌های کووید۱۹ برای خدمت‌رسانی به مبتلایان نیز از دیگر محورهای این نشست بود.
 دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست به بیان توضیحاتی درباره اقدامات حوزه خود در راستای بسیج ملی مبارزه با ویروس کرونا در فارس، گزارشی از روند انجام واکسیناسیون، آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان و شیوه خدمت‌رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان‌های شیراز و شهرستان‌های استان پرداختند.
دکتر «حمیرا وفایی» رئیس نظام‌پزشکی شیراز و رئیس شورای هماهنگی نظام‌پزشکی‌های استان فارس نیز دیگر عضو این نشست بود که در رابطه با پوشش خدمت‌رسانی مبتلایان در بخش‌های کووید بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و مشارکت پزشکان در این بحران، اعلام آمادگی کرد. دویست و نود و پنجمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز صبح دیروز، شانزدهم فروردین، در دفتر ریاست دانشگاه و با حضور معاونان، مدیران و مسئولان ارشد دانشگاه برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی