[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

شیراز منهای مشاغل گروه یک تعطیل است ، روزنامه شیراز نوین

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز از تغییر وضعیت رنگ‌بندی این شهرستان به قرمز خبر داد و گفت: با اوج‌گیری جدی موج چهارم بیماری کرونا تا اویل اردیبهشت‌ماه در شیراز روبه‌رو هستیم. به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز، عبدالرسول حقیقی در اولین جلسه فوق‌العاده این ستاد در سال ۱۴۰۰ تصریح کرد: بر اساس آمار کارشناسان، با نسخه‌های جدید این بیماری و سرعت شیوع بالاتر مواجه هستیم و با توجه به شرایط موجود، وضعیت بیماری روزانه در حال تغییر است و دستورالعمل‌های ابلاغی باید به‌نحوی اجرا شود تا با حداقل تلفات از موج خطرناک پیش رو عبور کنیم. 
معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز با تأکید بر اینکه ظرفیت پذیرش مراکز جامع بیماران کرونایی در این شهرستان در حال افزایش است، افزود: الزام به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله‌گذاری‌های اجتماعی، استفاده از ماسک و جلوگیری از تردد و دورهمی‌های غیرضروری، همچنان به‌عنوان تنها راهکارهای پیشگیری و کنترل این بیماری است. 
این مقام مسئول با اشاره به افزایش نرخ مراجعات به مراکز درمانی و مصرف کیت‌های تست سریع کرونا، ابراز کرد: فاصله پیک‌های سوم و چهارم کرونا و شروع واکسیناسیون افراد پرخطر از جمله دلایل عادی‌انگاری مردم نسبت به شرایط کرونایی بود که باعث وخامت شیوع کرونا شده است. حقیقی ضمن اشاره به آخرین اصلاحیه دستورالعمل ستاد ملی کرونا، از فعالیت مشاغل گروه یک در شهر‌های با وضعیت قرمز خبر داد و افزود: از امروز سه‌شنبه رستوران‌ها و مراکز تهیه غذا، صرفاً به‌صورت بیرون‌بر مجاز به ارائه خدمات هستد. جانشین ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با تأکید بر اینکه ادامه کار مشاغل مجاز گروه یک، تحت‌نظارت اداره صمت و مرکز بهداشت شهرستان شیراز انجام می‌گیرد، اضافه کرد: تمامی برنامه‌های این ستاد در چهارچوب طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها انجام می‌شود. حقیقی نظارت اتحادیه‌های صنفی بر حسن اجرای دستور العمل‌ها را ضروری دانست و افزود: در صورت عدم همکاری اتحادیه‌های صنفی، متخلفان به مراجع ذی‌صلاح معرفی می‌شوند. 
معاون فرماندار شهرستان شیراز، اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا را به‌منزله اخطار به تمامی مشاغل غیرضرور برشمرد و خاطرنشان کرد: اکیپ‌های گشت مشترک ستاد کرونای شهرستان شیراز در صورت مشاهده فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ رأساً می‌توانند تا خروج شهرستان از وضعیت قرمز، اقدام به پلمب واحد‌های متخلف به مدت ۱۵ روز کنند. جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با اشاره به اینکه حضور کارکنان مراکز دولتی در محل کار تا دوسوم افراد کاهش یافته و به‌صورت دورکاری انجام خواهد شد، اعلام کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی و ادارات و نهادهای شهرستان شیراز موظف به اجرای دقیق این دستورالعمل هستند و در صورت گزارش هرگونه تخلف، به مراجع نظارتی معرفی خواهند شد. حقیقی تعطیلی تمامی برنامه‌های آموزشی، گردهمایی‌ها و مراسم ملی و آیینی را یادآور و متذکر شد: با توجه به شرایط موجود، تمامی هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای تعطیل بوده و از برگزاری هرگونه آزمون استخدامی یا انتخابات صنفی به‌صورت حضوری جلوگیری به عمل می‌آید. جانشین رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز با بیان اینکه تشخیص ضرورت سفر برای شهروندان کماکان با فرمانداری است، اضافه کرد: شهروندان در صورت اقدام به سفرهای ضروری و جریمه‌شدن، می‌توانند مستندات خود را جهت بررسی و تشخیص ضرورت سفر به فرمانداری ارائه کنند. 
حقیقی در پایان از ممنوعیت ورود خودرو‌های غیربومی به شهر‌های قرمز و اعمال جریمه‌های ۵۰۰هزار تا یک‌میلیون تومانی به عنوان راهکار پلیس راهور یاد کرد و افزود: ممنوعیت تردد شبانه در سطح شهرستان از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد کماکان برقرار است و متخلفان مشمول جریمه‌های ۲۰۰هزار تومانی در هر شبانه‌روز 
خواهند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی