[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

ستاره‌ها فریفته گیشه‌ها نمی‌شوند، روزنامه شیراز نوین

در مطلب زیر قصد داریم شما را با ۱۰ بازیگر مشهوری آشنا کنیم که برای بازی در فیلم مورد علاقه‌شان حاضر به کاهش قابل توجه دستمزد خود شدند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بازیگران مرد و زن اغلب دستمزد‌های بسیار سنگین و هنگفتی برای بازی در یک فیلم یا سریال دریافت می‌کنند، اما در اندک مواردی، آن‌ها حاضر به مذاکره در مورد کاهش چشمگیر دستمزد‌های میلیون دلاری می‌شوند. این کار عمدتاً به منظور کاهش هزینه‌های کلی ساخت فیلم یا سریال و به دلیل علاقه بازیگران به بازی در آن است. در دنیای سینما، بازیگران طراز اول بیشترین دستمزد را دریافت کرده که گاهی از ۲۰ میلیون دلار نیز عبور می‌کند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ بازیگر مشهوری آشنا کنیم که برای بازی در فیلم مورد علاقه‌شان حاضر به کاهش قابل توجه دستمزد خود شدند.
 ایتن هاوک: برای ایتن هاوک بازی در فیلم The Purge در سال ۲۰۱۳ بهترین راه برای همکاری با یکی از دوستان نزدیکش جیسون بلوم بود که نقش تهیه کنندگی فیلم را بر عهده داشت. بر اساس گزارش هالیوود ریپورتر، هاوک هنگام عقد قرارداد برای بازی در این فیلم هیچ پولی به عنوان پیش پرداخت دستمزد دریافت نکرد. همچنین به گفته خود هاوک، هنگام بازی در این فیلم هیچ مزیت خاص، تریلر ویژه، راننده شخصی و امکانات دیگری که برای بازیگران طراز اول در نظر گرفته می‌شود در کار نبوده است. این بازیگر بخشی از فروش فیلم را به عنوان دستمزد دریافت کرد که بر اساس گزارش‌ها حدود ۲ میلیون دلار بوده است.
ویل فرل، استیو کارل و پل رود: این سه بازیگر اولین بار در سال ۲۰۰۴ در کمدی 
Anchorman:TheLegendofRon Burgundy کنار هم قرار گرفتند. از آن زمان، صحبت‌های زیادی در مورد دنباله این فیلم شنیده می‌شد، اما نیاز به بودجه بالا باعث شده بود این دنباله هیچ‌گاه محقق نشود. اما وقتی فرل، کارل و رود با کاهش قابل توجه دستمزدهایشان موافقت کردند در نهایت این دنباله ساخته شد. بر اساس گزارش‌ها، فرل در مراسم افتتاحیه فیلم به این موضوع اشاره کرده و گفت: «همه ما با کاهش قابل توجه دستمزد موافقت کردیم، زیرا خیلی دوست داشتیم این فیلم را بسازیم». اکنون این فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های ویل فرل شناخته می‌شود.
 جوناه هیل: برای جوناه هیل کار کردن با مارتین اسکورسیزی بسیار مهم‌تر از یک دستمزد چند میلیون دلاری بود. در واقع، بر اساس گزارش بی بی سی، هیل در برنامه هاوارد استرن در این باره چنین گفته است: «خانه، اما را می‌فروختم و تمام پول‌هایم را به او می‌دادم تا بتوانم برایش کار کنم». از این رو وقتی فرصت بازی در فیلم
The Wolf Of Wall Street فرا رسید، هیل موافقت کرد در آن بازی کند حتی اگر کمترین مقدار پول ممکن به وی پرداخت شود. این قمار در نهایت جواب داد و 
TheWolfOfWall Street به یکی از بهترین فیلم‌های هیل تبدیل شده و حتی نامزدی جایزه اسکار را برای وی در پی داشت.
 کیانو ریوز: زمانی که کیانو ریوز برای بازی در فیلم The 
Devil's Advocate قرارداد امضا کرد، از قبل جایگاه خود را به عنوان یکی از ستاره‌های هالیوود تثبیت کرده و به تازگی از بازی در فیلم Speed در کنار ساندرا بولاک که فیلم بسیار محبوب و پرفروشی بود فارغ شده بود. برای تریلر 
The Devil's Advocate که در سال ۱۹۹۷ ساخته شد ریوز می‌توانست میلیون‌ها دلار دستمزد طلب کند، اما او از آن دسته بازیگران نبود. بر اساس گزارش ABC News، ریوز موافقت کرد چند میلیون دلار دستمزد خود را کاهش دهد تا تهیه‌کنندگان بتوانند آل پاچینو را نیز به خدمت بگیرند. 
The Devil's Advocate اکنون یکی از بهترین فیلم‌های غیراکشن کارنامه بازیگری ریوز به شمار می‌آید.
چادویک بوزمن: این بازیگر فقید بلافاصله پس از بازی در فیلم با فروش میلیارد دلاری Avengers: Endgame در فیلم دیگری با عنوان ۲۱ Bridges ظاهر شد. او در کنار برادران روسو یکی از تهیه کنندگان فیلم نیز به شمار می‌آمد و از همان ابتدا مصمم بود تا سینا میلر را در این فیلم در کنار خود داشته باشد، اما دستمزد درخواستی میلر بسیار بالا بود. میلر خود می‌گوید: «من عددی را درخواست کردم که استودیو نمی‌توانست پرداخت کند». اما بوزمن وارد عمل شد و بخشی از دستمزدش را به او بخشید. میلر در این باره چنین گفته است: «چادویک در نهایت بخشی از دستمزدش را به من بخشید تا مرا به عددی که خواسته بودم برساند».
 رایان رینولدز: برای رینولدز،Deadpool یک پروژه بسیار مهم و شخصی بود. علاوه بر اینکه وی از تهیه کنندگان فیلم به شمار می‌رفت، رینولدز نقش اصلی شخصیت فیلم را نیز بر عهده داشت و برای تحقق یافتن پروژه موافقت کرد تا دستمزدش به ۲ میلیون دلار کاهش یابد. در نهایت این از خودگذشتگی جواب داده و با توجه به اینکه وی درصدی از فروش فیلم را دریافت‌می‌کرد، رینولدز بیش از ۱۰ میلیون دلار دیگر برای این فیلم نسبتاً پرفروش به دست آورد.
 برد پیت: به عنوان بازیگری که برای بازی در فیلم مشهور و تحسین‌شده Thelma & Louise در سال ۱۹۹۱ تنها ۶،۰۰۰ دلار دستمزد گرفت، برد پیت خوب می‌دانست که در هالیوود بهترین پروژه‌ها را با دستمزد بالا نمی‌سنجند. برای مثال پیت برای اینکه بتواند در فیلم مشهور 
Ocean's Eleven بازی کند با کاهش قابل توجه دستمزدش موافقت کرد. وی با توجه به دستمزد بالایی که برد پیت برای فیلم هایش می‌گیرد، علی‌رغم این کاهش دستمزد‌ها توانست برای هر یک از فیلم‌های تارانتینو ۱۰ میلیون دلار دستمزد بگیرد. او همچنین برای 
Once Upon a Time… in Hollywood برنده جایزه اسکار نیز شد.
 آنجلینا جولی: آنجلینا جولی یکی از گرانقیمت‌ترین بازیگران زن هالیوود است، اگر چه دیگر به اندازه گذشته در فیلم‌ها حضور ندارد. به طور کلی دستمزد جولی برای بازی در یک فیلم بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار است، اما او گاهی موافقت می‌کند که با دستمزد‌هایی بسیار پایین‌تر نیز بازی کند. برای مثال، او موافقت کرد که با کاهش دستمزدش در فیلم انیمیشنی سه بعدی Beowulf در سال ۲۰۰۷ بازی کند. جولی برای این فیلم دستمزد نسبتاً متوسط ۸ میلیون دلاری را دریافت کرد، اگر چه تنها ۵ هفته روی این فیلم کار کرد.
جرج کلونی:Ocean's Eleven فیلمی بود که ستارگان بسیاری در آن حضور داشتند؛ از جمله برد پیت، مت دیمون، جولیا رابرتس و اندی گارسیا. به دلیل دستمزد‌های بالایی که هر یک از این بازیگران دریافت می‌کردند، کلونی حس کرد که باید از بخش قابل توجهی از دستمزد خود بگذرد. کلونی در مورد این تصمیم خود چنین گفته است: «ترجیح می‌دهم پیشاپیش دستمزد قابل توجهی نگیرم، زیرا با این کار به بودجه صدمه می‌زنید و نمی‌توانید هم بازی‌هایی که می‌خواهید را داشته باشیم». 
لئوناردو دی کاپریو: به عنوان یکی از ستاره‌های هالیوودی که حضور او در فیلم‌ها باعث تضمین موفقیت تجاری آن هاست، لئوناردو دی کاپریو می‌توانست برای هر یک از فیلم‌هایش درخواست دستمزد چند ده میلیون دلاری داشته باشد. اما او دست کم در مواردی این دستمزد‌های نجومی را نادیده گرفت. برای مثال او برای بازی در فیلم زندگینامه‌ای 
J. Edgar Hoover در سال ۲۰۱۱ با کاهش ۹۰ درصدی دستمزد خود موافقت کرد. 
علاوه بر این، دی کاپریو موافقت کرد دستمزد خود برای فیلم Inception ساخته کریستوفر نولان را به خاطر ریسکی بودن پروژه کاهش دهد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی