[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۹
  • دوره جدید

تأثیر نوشابه گازدار بر ۳ عضو بدن، روزنامه شیراز نوین

نوشیدنی‌های گازدار به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین نوشیدنی‌ها در دنیا از سنین پایین شناخته می شود. به گزارش همگردی،گاز موجود در این نوشیدنی‌ها، پرزهای چشایی را تحریک می‌کند و باعث می‌شود فرد احساس بهتری از مصرف آن داشته باشد.
نوشابه و معده
نوشیدنی‌های گازدار با ایجاد حالت اسیدی باعث هضم بهتر مواد غذایی در معده می‌شود، بنابراین مصرف بیش از حد این نوشیدنی‌ها در طولانی مدت باعث می‌شود سیستم گوارش به میزان اسیدی که به طور مصنوعی همراه با نوشیدنی وارد بدن می‌شود، عادت کند. اگر این کار برای بدن به صورت عادت درآید، دستگاه گوارش همواره نیازمند ورود این مقدار اسید به معده خواهد بود و اگر این اتفاق نیفتد، عمل هضم غذا به شکل مطلوب انجام نمی‌شود و به اصطلاح قدیمی‌ها معده تنبل می شود.
نوشابه و کلیه‌ها
خطرات ناشی از این نوشیدنی به مقدار قند بالای آن محدود نمی‌شود، وزن را بالا می‌برد و برای افراد مبتلا به دیابت مضر است. یکی دیگر از خطرهای این نوشابه اسید فسفریک آن است؛ اسید فسفریک یک مانع در عملکرد کلیه است و موجب تشکیل سنگ کلیه می‌شود.
نوشابه و بیماری قلبی
نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد افرادی که مقادیر زیادی مواد غذایی و نوشابه‌های حاوی فروکتوز مصرف می‌کنند، به بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت دچار می‌شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی