[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۶
  • دوره جدید

اجرای همسان‌سازی ، روزنامه شیراز نوین

 مدیرکل تأمین‌اجتماعی فارس گفت: با افزایش حقوق بازنشستگان و اجرای مرحله دوم متناسب‌سازی، فاصله حقوق دریافتی بازنشستگان صندوق تأمین‌اجتماعی با صندوق کشوری ترمیم گردید. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل تأمین‌اجتماعی استان فارس، ابراهیم کشاورز با اشاره به اقدام ارزشمند سازمان تأمین‌اجتماعی مبنی بر محاسبه و پرداخت حقوق بازنشستگان برای اولین بار در فروردین‌ماه، اعلام کرد: سازمان تأمین‌اجتماعی افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان و میزان متناسب‌سازی مرحله دوم را در فیش حقوقی فروردین‌ماه 1400 بازنشستگان لحاظ نموده و از 19 فروردین‌ماه حقوق بازنشستگان را طبق افزایش سنواتی ماده 96 و با فرمول جدید پرداخت می‌کند.
مدیرکل تأمین‌اجتماعی فارس با تأکید بر میزان متناسب‌سازی و رشد و افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان و همچنین صدور احکام جدیدشان بر اساس ماده 96 طی روزهای آینده اظهار داشت: این رشد شامل دو مرحله متناسب‌سازی و افزایش سنواتی بوده و با این افزایش عدالت برقرار شده و به‌نوعی فاصله و شکافی که بین حقوق بازنشستگان تأمین‌اجتماعی و سایر صندوق‌ها ایجاد شده بود و موردانتقاد و مطالبه بازنشستگان سازمان تأمین‌اجتماعی قرار گرفته بود، ترمیم گردید.
کشاورز با بیان اینکه میزان پرداختی به بازنشستگان متفاوت است و بر اساس سابقه کاری آنها پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: کسانی که با 30 سال سابقه و حداقل حقوق کارگری بازنشسته شده بودند و در اسفند 98، یک‌میلیون و 600هزار تومان دریافتی داشتند، از فروردین سال جاری با احتساب یک همسر و دو فرزند، حقوقشان 4میلیون و 200 تا 4میلیون و 300هزار تومان خواهد بود.
وی افزود: همچنین کسانی که سابقه بیمه‌‌ای آنها کمتر از 30 سال باشد، مبلغ کمتری را دریافت می‌کنند و افرادی که بیش از 30 سال سابقه داشته باشند نیز رقم بیشتری را دریافت خواهند کرد.
وی با یادآوری اینکه در آخرین روزهای اسفند، مبلغ یک‌میلیون و 200هزار تومان تحت عنوان علی‌الحساب مرحله دوم متناسب‌سازی واریز شده است، گفت: این رقم مربوط به اسفندماه است و ارتباطی به فروردین‌ماه ندارد و در واقع احکام جدید با احتساب مرحله دوم متناسب‌سازی و افزایش سنواتی صادر می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی