[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

استعفای نخست‌وزیر کره جنوبی پس از سفرش به خاورمیانه و ایران، روزنامه شیراز نوین

خبرگزاری یونهاپ به نقل از منابع آگاه از استعفای نخست وزیر کره جنوبی پس از سفرش به خاورمیانه و ایران خبر داد.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، گفت که چونگ سیه کیون نخست وزیر ٦٩ ساله کره جنوبی احتمالاً پس از بازگشت از سفرش به خاورمیانه که شامل ایران نیز می‌شود، استعفا خواهد داد.
وی که یک کاندیدای احتمالی در انتخابات ریاست‌جمهوری کره به شمار می‌آید، قرار است برای رایزنی درباره کشتی توقیف‌شده کره‌ای توسط ایران به تهران سفر کند.
به گزارش ایسنا، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان روز دوشنبه درمورد اخبار منتشرشده در ارتباط با سفر نخست وزیر کره جنوبی به تهران گفت: چنین درخواستی از سوی کره جنوبی مطرح شده و ما از این موضوع استقبال کرده ایم و در حال تعیین جزئیات فنی این سفر هستیم و به محض اینکه انجام این سفر نهایی و قطعی شد زمان آن را اعلام می‌کنیم.
وی ادامه داد: انتظار داریم که نخست‌وزیر کره در جریان سفر به ایران حامل راه‌حل‌های عملی برای چگونگی آزادسازی منابع مالی بلوکه‌شده ایران در این کشور باشد. متأسفانه این موضوع (پول‌های بلوکه‌شده ایران از سوی کره و عدم انجام اقدامات از سوی دولت کره برای آزادسازی آن) روابط دوجانبه را تحت‌تأثیر خود قرار داده است. در واقع روابط دو کشور گروگان بی‌عملی کره‌ای‌ها در این زمینه قرار گرفته است و امیدواریم نخست‌وزیر کره همراه با راه‌حل‌هایی برای حل این موضوع به تهران سفر کند و قطعاً این سفر می‌تواند در ارتقای روابط دو کشور نیز تأثیرگذار باشد.
وی همچنین گفت: روند درمورد آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران همانطور که پیش از این گفته‌ام روند کندی است.
سخنگوی وزارت خارجه همچنین با تأکید بر اینکه نفت‌کش کره‌ای توقیف‌شده در ایران آزاد نشده است، گفت: وزارت خارجه بنا به درخواست کره جنوبی و وزارت خارجه این کشور و با توجه به سوابق کاپیتان، کشتی و نفت‌کش توصیه‌هایی را درمورد این نفت‌کش به مقام قضائی ارائه کرده است و مقام قضائی با نظر مثبت در حال بررسی این موضوع است و باید منتظر تصمیم مقام قضائی در این زمینه بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی