[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

رایزنی برای اتصال به دریا، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: در قالب پویش هر هفته الف- ب- ایران، بالغ بر ۲۰۷میلیارد تومان پروژه در حوزه صنعت برق شرکت‌های توزیع برق شیراز و فارس، افتتاح شد.
محمود رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: پروژه‌های حوزه صنعت برق در قالب یک برنامه ویدئوکنفرانسی، همزمان با سراسر کشور و با حضور وزیر نیرو، در زمینه‌های احداث و توسعه، اصلاح الگوهای مصرف و بهینه‌سازی مصرف برق، افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.
معاون استانداری فارس خاطرنشان کرد که طرح‌های به‌بهره‌برداری‌رسیده در حوزه صنعت برق این استان، مربوط به بازه زمانی هفته دولت سال ۱۳۹۹ تاکنون بوده است.
رضایی یکی از پروژه‌های مهم توزیع برق استان فارس را، طرح تولید ابزار کنترل مصرف بار سرمایشی، اعلام و اضافه کرد: با استفاده از این ابزار که روی وسایل سرمایشی قابل‌نصب است، امکان کنترل مصرف با هدف مدیریت بار، ایجاد خواهد شد.
وی با یادآوری اینکه این ابزار اکنون در سطح بخشی از دوایر دولتی در استان فارس مورداستفاده قرار گرفته است، گفت: با استفاده از این ابزار، مصرف انرژی برق در دوره پیک بار یعنی ایام تابستان و در زمان تعطیلی دوایر دولتی، مدیریت می‌شود.
رضایی به دستگاه‌های دولتی توصیه کرد که با تأمین این ابزار، مصرف انرژی برق به‌واسطه استفاده از دستگاه‌های سرمایشی را خصوصاً در دوره پیک بار شبکه، مدیریت کنند.
معاون استانداری فارس، اجرایی‌شدن طرح برق امید را یکی از اقدامات شاخص وزارت نیرو توصیف و اضافه کرد: خوشبختانه در زمینه اجرای طرح برق امید که بر اساس آن هزینه مصرف انرژی برق برای مشترکان خوش‌مصرف تا ۱۰۰ درصد کاهش خواهد داشت، استان فارس پیشرو بوده است. رضایی خاطرنشان کرد: براساس آمارها تا پایان سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۲۲ درصد مشترکان تحت‌پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان فارس و ۲۳ درصد از کل مشترکان تحت‌پوشش شرکت توزیع نیروی برق شیراز، در بخش‌های خانگی و تجاری مشمول برق امید شده‌اند. معاون استانداری فارس در ادامه با اشاره به اجرای طرح‌های متعدد در زمینه آب و فاضلاب، طی سال گذشته در این استان، گفت: خوشبختانه سال گذشته علاوه بر اقدامات انجام‌شده در حوزه برق، در بحث آب‌رسانی، افتتاح سد و تصفیه‌خانه، طرح‌های شاخصی به بهره‌برداری رسید.
او ادامه داد: افتتاح فاز اول طرح خط دوم انتقال آب از درودزن به کلان‌شهر شیراز، آب‌رسانی به شهرستان‌های جهرم، فسا، داراب و سعادت‌شهر، افتتاح تصفیه‌خانه شماره ۲ شیراز، تصفیه‌خانه صدرا و تصفیه‌خانه نورآباد، بخشی از این اقدامات بوده است.
رضایی با بیان اینکه سال گذشته در زمینه آب‌رسانی به روستاها نیز طرح‌های متعددی از سوی آبفای استان فارس اجرایی شده و به بهره‌برداری رسیده است، گفت: امسال با توجه به خشک‌سالی و کاهش بارندگی در فصل زراعی، به‌حتم با مشکلاتی در تأمین آب در بخش‌هایی از استان مواجه هستیم.
معاون استانداری فارس با بیان اینکه مشکلات بیشتر در حوزه تأمین آب روستاهای کوچک و مناطق روبه‌رو با تنش یا بحران آبی خواهد بود، ابراز امیدواری کرد که با اتخاذ تصمیمات اثرگذار، تأثیرات خشک‌سالی و کم‌آبی در سال پیش رو به حداقل ممکن کاهش یابد.
رضایی در ادامه یکی از برنامه‌های مدنظر در تأمین آب موردنیاز بخش‌های شرب و صنعت در فارس را، دنبال‌کردن طرح‌های انتقال آب از خلیج فارس و استان‌های مجاور اعلام کرد.
او گفت: قرارداد اجرای فاز اول طرح انتقال آب خلیج فارس با هدف تأمین نیاز بخش صنعت، برای صنایع شهرستان‌های لامرد و مهر امضا شده است و اکنون در حال رایزنی با سایر صنایع استان برای فراهم‌کردن بستر تداوم این طرح با توجه به حجم تخصیصی وزارت نیرو به فارس هستیم.
رضایی همچنین گفت: همزمان به‌دنبال نهایی و اجرایی‌کردن طرح انتقال آب از سایر استان‌ها، خصوصاًَ تأمین و انتقال ۱۰۰میلیون مترمکعب آب از سد تنگ بشار و چشمه شش‌پیر با هدف رفع نیاز آبی شهرستان شیراز در سال‌های آینده هستیم.
معاون استانداری فارس در ادامه با بیان اینکه آبگیری سد هایقر به‌زودی عملیاتی خواهد شد، گفت: امیدوار هستیم و تلاش خواهیم کرد که امسال سدهای نرگسی و کوار هم به نتیجه برسد و فاز تکمیل خط دوم انتقال آب از سد درودزن به کلان‌شهر شیراز هم اجرایی شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی