[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

ترفندهای آشپزی که هر بانویی باید بداند، روزنامه شیراز نوین

تهیه مایونز
شما می‌‌توانید با خامه ترش به سادگی یک سس شبیه به مایونز درست کنید. پس اگر مایونزتان تمام شده بود، نگران نباشید. خامه ترش را با زرده تخم مرغ آب پز شده ترکیب کنید و یک قاشق سس خردل نیز به آن اضافه کنید.
تازه نگه داشتن پیاز خرد شده
برای تازه نگه داشتن پیاز خرد شده، پیاز را اگر داخل یک ظرف نمک زده شده قرار دهید. شما می‌‌توانید به پیاز کمی‌‌روغن گیاهی بزنید و داخل یک ظرف دربسته نگهداری کنید.
از بین بردن بوی سوختگی برنج
برای رفع بوی سوختگی از برنج فوراً یک پیاز را پوست بکنید و برش دهید و آن‌را داخل قابلمه لابه‌لای برنج ها قرار دهید و مجدداً برای 10 دقیقه در قابلمه را بگذارید. پیاز بوی سوختگی را به خودش جذب می‌‌کند و برنج شما دیگر بوی سوختگی نخواهد داد.
برای رفع بوی سوختگی از برنج می‌‌توانید نان را داخل برنج یا لابه‌لای برنج‌ها قرار دهید، فقط تکه نان را روی سطح برنج قرار داده و دم کنی را بگذارید. علاوه بر این لازم نیست که پس از چند دقیقه تکه نان را از قابلمه خارج کنید. اجازه بدهید تا موقع سرو برنج نان داخل قابلمه بماند. نان بوی سوختگی را جذب می‌‌کند و شما با خیال راحت می‌‌توانید برنج را داخل دیس بکشید و از طعم و بوی آن مثل گذشته لذت ببرید.
به محض احساس بوی سوختگی برنج‌تان، در قابلمه را برداشته و چند حبه قند را لابه‌لای برنج‌ها قرار دهید. حبه قندها پس از چند دقیقه بوی سوختگی برنج را به خود جذب کرده و شما دیگر بوی سوختگی برنج را احساس نخواهید کرد.
خنک کردن نوشیدنی‌ها
برای خنک‌تر کردن سریع نوشیدنی یک دستمال کاغذی خیس دور قوطی/بطری نوشیدنی بپیچید و سپس آن را درون یخچال بگذارید.
از بین بردن تندی غذا
اگر در حین پخت غذا متوجه شدید غذا خیلی تند است و وقت کافی داشتید مقداری از مواد غذایی اولیه برای پخت را به نسبت غذا به آن اضافه کنید یا مواد غذایی جدید که به طعم غذا آسیب نرساند مانند اضافه کردن سبزیجات، حبوبات و یا گوشت می‌تواند تندی غذا را از بین ببرد. اگر هم با شیرین شدن غذا مشکل ندارید می‌توانید به آن مقداری عسل و یا شکر اضافه کنید.
تازه نگه داشتن میوه و سبزیجات
برای تازه نگه داشتن میوه و سبزیجات و حفظ آن‌ها به مدت طولانی‌تر، میوه و سبزیجاتی مانند سیب زمینی، گوجه فرنگی، موز و سیب را خارج از یخچال نگه دارید.
باز شدن یخ گوشت
برای اینکه یخ گوشت ذوب شود، گوشت را در آب گرم نگذارید زیرا این کار ظاهر و طعم آن را خراب می‌‌کند بلکه گوشت منجمد را در یک کاسه مناسب قرار دهید و آن را در یخچال قرار دهید تا به مرور یخ آن باز شود.
له کردن سیب زمینی
برای له کردن سیب زمینی آب پز یک گوشت‌کوب ساده استفاده کنید که ظاهر سیب زمینی را جذاب‌تر می‌‌کند و کمک می‌‌کند غذا خوشمزه‌تر شود. برای این کار از مخلوط کن استفاده نکنید زیرا باعث می‌‌شود که سیب زمینی‌ها چسبناک شوند.
بلندتر نمودن عمر شیر
بسیاری از ما شیر را در درب یخچال نگه می‌‌داریم، این مکان برای نگهداری شیر مناسب نیست زیرا باز کردن درب منجر به جهش درجه حرارت و کوتاه شدن عمر شیر می‌‌شود.
پف کردن کیک
برای اینکه شیرینی و کیک شما بهتر پف کند، درب فر را زیاد باز نکنید زیرا با باز نمودن درب فر درجه حرارت آن را کاهش می‌‌دهید و این کار باعث می‌‌شود نان و یا شیرینی شما به خوبی پف نکند. اگر می‌خواهید شیرینی خود را بررسی کنید، نور درون اجاق را روشن کنید.
ترد کردن پیتزا
اگر در خانه پیتزا می‌‌پزید و می‌‌خواهید یک پوسته ترد و طلایی روی آن باشد، قبل از پخت خمیر را به مدت 2-3 دقیقه در فر قرار دهید یا خمیر را روی یک ورق گرم قرار دهید و سپس مواد را روی آن بریزید.
کش آمدن پنیر پیتزا
عوامل زیادی وجود دارد که باعث کش‌دار شدن پنیر پیتزا می‌‌شود که مهم‌ترین آن‌ها مرغوبیت و مارک پنیر، مدت زمان قرار گرفتن پیتزا در فر و پاشیدن آب سرد روی پنیر است. برای کش‌دار شدن پنیر، پنیر پیتزا را در 2 مرحله اضافه کنید یعنی ابتدا روی خمیر را با سس و پنیر بپوشانید تا مواد روی خمیر بچسبند. بعد از اینکه مواد را روی خمیر ریختید مجدد کمی‌‌پنیر روی مواد بریزید و پیتزا را داخل فر بگذارید. 5 دقیقه آخر پیتزا را از فر خارج کنید و مجدداً روی آن پنیر بریزید و داخل فر قرار دهید. این پنیری که در انتها می‌ریزید موجب بیشتر کش‌دار شدن آن می‌‌شود. شما می‌‌توانید قبل از قرار دادن پیتزا یا لازانیا در فر، روی پنیر را با مقدار کمی‌‌آب سرد خیس کنید تا رطوبت پنیر بیشتر شود و بهتر کش بیاید.
سرخ کردن بادمجان و جذب کمتر روغن
بادمجان تازه تهیه کنید چون بادمجان کهنه روغن بیشتری جذب می‌‌کند. قراردادن بادمجان‌ها در آب نمک نیز به جذب کمتر روغن در بادمجان و تردشدن بافت آن هنگام سرخ شدن کمک می‌‌کند، شما می‎توانید یک شب تا صبح بادمجان را داخل آب نمک قرار دهید. 
قبل از سرخ کردن بادمجان سطح آن‌ها را به ماست یا سفیده تخم مرغ آغشته کنید. ماست و سفیده تخم مرغ تأثیری بر طعم بادمجان ندارد و فقط جذب روغن را کاهش می‎دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی