[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

گشایش طرح آب‌رسانی با اختصاص اعتبار، روزنامه شیراز نوین

همزمان با بروز برخی چالش‌ها مبنی بر کمبود آب آشامیدنی در روستای کنده‌ای بخش کوهمره ‌نودان شهرستان کوه‌چنار، مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس با سفر به این شهرستان و بررسی وضعیت آب‌رسانی به مردم این روستا، گفت: ما در عمل به رسالت خود از هیچ کوششی فروگذار نکرده‌ایم و در این خصوص بر عزم خود استواریم.
به گزارش روابط‌عمومی شرکت آبفا استان فارس، در پی بروز برخی ادعاها مبنی بر کمبود آب شرب در روستای کنده‌ای بخش کوهمره نودان، علی بوستانی مدیرعامل این شرکت با سفر به شهرستان کوه‌چنار، ضمن بازدید میدانی از این روستا و دیدار مردمی، طی جلسه‌ای با روح‌الله بهرامی مدیرکل امور عشایر استان فارس، علی علیزاده فرماندار و جبار محمدی مدیر امور آبفا شهرستان کوه‌چنار، بخشدار کوهمره نودان، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای کنده‌ای، به بررسی آخرین وضعیت آب‌رسانی به مردم این روستا پرداخت.وی با بیان این مطلب که کاهش شدید نزولات آسمانی و بروز خشک‌سالی‌های سنواتی در بسیاری از نقاط استان، ما را با بحران کم‌آبی و حتی بی‌آبی مواجه نموده است، بیان داشت: در شرایط کنونی سیاست کلی وزارت نیرو در کشور اصل سازگاری با کم‌آبی است. مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس با اشاره به اینکه امروزه اقصی‌نقاط کشور با چالش کم‌آبی مواجه است و با خشک‌سالی دست‌و‌پنجه نرم می‌کند، تصریح کرد: مردم استان فارس نیز از این حیث مستثنا نیستند و باید ضمن سازگاری با کم‌آبی، در مصرف آب شرب نیز صرفه‌جویی کنند تا ما سقایان مردم بتوانیم خدمات مطلوب‌تری به مشترکان خود ارائه دهیم. بوستانی در ادامه با پرداختن به وضعیت آب شرب روستای کنده‌ای اظهار داشت: متأسفانه به دلیل خشک‌سالی‌های سنواتی منابع آب شرب در این روستا از مدار بهره‌برداری خارج گردیده است و ما مجبوریم در این مقطع زمانی آب‌رسانی به مردم را به‌صورت سیار انجام دهیم که در این خصوص نیز از هیچ تلاشی مضایقه نکرده‌ایم. 
وی افزود: در تعریف وزارت نیرو از آب‌رسانی سیار (با تانکر) سرانه مصرف آب هر فرد ۱۵ لیتر در شبانه‌روز در نظر گرفته شده است که با توجه به جمعیت ۹۰۰ نفری روستای کنده‌ای، به‌منظور تأمین آب شرب مردم شریف این روستا نیاز به ۱۳۵۰۰ لیتر آب در شبانه‌روز می‌باشد. شرکت آب و فاضلاب استان فارس به‌منظور انجام این مهم ۲ دستگاه تانکر با ظرفیت مجموع ۲۲هزار لیتر اختصاص داده است که قطعاً مصرف انسانی آب شرب در این روستا را پاسخ‌گو می‌باشد. مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس ادامه داد: طبق برآورد‌های انجام شده و با توجه به شغل دامداری مردم این مناطق، ۳۵۰۰ رأس دام در این روستا وجود دارد که بخشی از آب تأمین‌شده، مصروف شرب دام‌ها می‌گردد. 
گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس حاکی است علی بوستانی مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس، در ادامه اظهار داشت: به‌منظور رفع کم‌آبی موجود در کوتاه‌مدت (شش‌ماهه اول سال) شرکت آبفا استان فارس یک دستگاه تانکر آب‌رسانی دیگر به روستای کنده‌ای اختصاص می‌دهد. اداره‌کل امور عشایر استان نیز تأمین یک دستگاه تانکر آب‌رسانی را متقبل گردیده است که امیدواریم با اضافه‌شدن این دو دستگاه تانکر (مجموعاً ۳ دستگاه تانکر آب‌رسانی) در تابستان پیش رو ما مشکل کم‌آبی در این منطقه 
نداشته باشیم. 
وی افزود: به‌منظور تأمین میان‌مدت آب شرب مردم کنده‌ای یک حلقه چاه در ۱۲ کیلومتری این روستا و در منطقه بید قطار چهل‌چشمه حفر نموده‌ایم که بخشی از خط انتقال آب آن نیز اجرا گردیده است. امیدواریم با همکاری مسئولان محلی و پیگیری نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، اعتبار موردنیاز جهت تکمیل طرح در اختیار قرار گیرد و در آینده‌ای نزدیک شاهد گشایش طرح آب‌رسانی به روستای کنده‌ای باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی