[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

اولین ایستگاه اختصاصی اطلاع‌رسانی و تحویل پسماندهای الکترونیکی راه‌اندازی شد، روزنامه شیراز نوین

یکی از راه‌های تحویل پسماندهای خشک قابل‌بازیافت از شهروندان، راه‌اندازی ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی و جمع‌آوری مواد قابل‌بازیافت در شهر می‌باشد.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز گفت: مدیریت پسماندها یکی از مسائل خدمات شهری است که هم از نظر زیست‌محیطی و بهداشتی و هم از جنبه اقتصادی دارای اهمیت زیادی می‌باشد و غفلت از این موضوع مشکلات زیادی برای محیط‌زیست و شهروندان ایجاد خواهد کرد.
خوشبخت اظهار داشت: یکی از راه‌های مدیریت بهینه پسماندها، تفکیک پسماندهای خشک از تر و بازیافت آنها می‌باشد که نه‌تنها از جنبه زیست‌محیطی دارای اهمیت است، بلکه از نظر اقتصادی و جلوگیری از هدررفت سرمایه‌ها نیز نقش بسزایی دارد.
وی افزود: سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز از سال 1378 جمع‌آوری جداگانه پسماندهای خشک از تر را آغاز نمود و در حال حاضر عملیات جمع‌آوری این پسماندها به روش‌های مختلفی انجام می‌شود.
خوشبخت بیان داشت: یکی از راه‌های جمع‌آوری پسماندهای قابل‌بازیافت راه‌اندازی ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی و جمع‌آوری مواد قابل‌بازیافت است که تا پایان سال 1399 تعداد 59 ایستگاه در سطح شهر شیراز فعالیت داشته است.
خوشبخت در ادامه گفت: برای دسترسی و همچنین ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان در همین ابتدای سال جاری تعداد 3 ایستگاه جدید اطلاع‌رسانی و جمع‌آوری پسماندهای قابل‌بازیافت و یک ایستگاه دریافت پسماندهای الکترونیکی که یکی از پسماندهای خطرناک برای محیط‌زیست می‌باشد، راه‌اندازی گردید و در حال حاضر 62 ایستگاه بازیافت در شهر 
فعال می‌باشد.
به گزراش امور ارتباطات و آموزش شهروندی سازمان مدیریت پسماند، خوشبخت در پایان ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی و موفقیت برای شهروندان، تقاضا نمود با تفکیک پسماندهای خشک از تر در مبدأ، این سازمان را در ارائه خدمات بهتر یاری نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی