[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

گل سرسبد سفره افطار که استخوان‌هایتان را تقویت می‌کند، روزنامه شیراز نوین

مصرف برخی از مواد غذایی و خوراکی باعث تقویت استخوان‌های بدن می‌شود.
به گزارش بهداشت نیوز، با توجه به اینکه زمان بسیار کمی‌تا ماه رمضان باقی مانده است، بنابراین مصرف خرما به عنوان ماده غذایی مهم و انرژی‌زا بودن یکی از مهم‌ترین اولویت‌های هر خانواده ایرانی در سفره افطار است، خرما طعم شیرین و اشتهاآوری دارد، اما میانه‌روی در مصرف آن بسیار مهم است، زیرا مصرف بیش از حد آن می‌تواند منجر به افزایش وزن شود، ولی اگر به مصرف دو یا سه دانه از آن در روز بسنده کنید، می‌توانید از حداکثر فواید خرما با معده‌ای سالم بهره‌مند شوید.
بیشترین کالری موجود در خرما از کربوهیدرات‌ها تأمین می‌شود و حاوی برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم است و علاوه بر مقدار زیادی فیبر، آنتی اکسیدان زیادی نیز دارد.
خرما حاوی مقادیر کافی ویتامین C، کلسیم، منیزیم، فسفر، آهن و منگنز است که تمامی‌آن ها به بهبود سلامت استخوان شما کمک می‌کنند.
حفظ سلامت استخوان‌ها برای جلوگیری از اختلالات مرتبط با آن مانند پوکی استخوان که ناشی از کمبود ویتامین D و کلسیم است، ضروری است.
از جمله مزایای خرما برای پوست این است که مقدار زیادی ویتامین C دارد که می‌تواند تولید کلاژن را افزایش دهد و همچنین به دلیل دارا بودن فلاونوئید‌ها از آفتاب سوختگی جلوگیری می‌کند.
آیا می‌توان به نوزادان خرما داد؟
آیا کودک یک تا دو ساله می‌تواند خرما را بدون مشکل بخورد و هضم کند؟ این سؤالی است که مرکز بهداشت کودک آمریکا به آن پاسخ داده و مشروط بر اینکه کودک یک دانه کامل خرما را نخورد، این کار را تأیید کرده است؛ زیرا خوردن دانه کامل باعث خفگی می‌شود، اما با تقطیع یا له کردن آن و زیرنظر داشتن کودک هنگام خوردن آن مصرف خرما برای کودک بلامانع است. این هشدار در مورد انواع میوه‌های خشک که باعث احتمال خفگی در کودکان خردسال می‌شود نیز داده می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی