[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

برجام و توافق برای ادامه گفت‌وگوهای تخصصی، روزنامه شیراز نوین

دومین جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک ‌برجام که از روز سه‌شنبه در وین از سر گرفته شده بود، دیروز جمعه برگزار شد. 
به گزارش ایسنا، ارائه گزارش رایزنی‌های فنی صورت‌گرفته در جلسات گروه‌های کارشناسی «لغو تحریم» و «هسته‌ای» مهم‌ترین دستور کار این نشست بود. 
نمایندگان اتحادیه اروپا به‌عنوان هماهنگ‌کننده‌های جلسات کارشناسی، نتیجه رایزنی‌های کارشناسان ایران و کشورهای ۴+۱ را به اعضای کمیسیون مشترک گزارش نمودند. 
سیدعباس عراقچی، رئیس هیئت کشورمان، در این نشست ضمن تأکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران جهت ادامه تعاملات جدی، گفت این امر منوط به مشاهده اراده سیاسی و جدیت در طرف‌های مقابل است و در غیر این صورت، دلیلی برای ادامه مذاکرات وجود نخواهد داشت. 
عراقچی مجدداً تأکید نمود که لغو کلیه تحریم‌های آمریکا که در دوران رئیس‌جمهور گذشته آن کشور وضع شده است، گام ضروری‌ برای احیای برجام بوده و تنها پس از راستی‌آزمایی لغو این تحریم‌ها، ایران آمادگی دارد تا اقدامات جبرانی خود را متوقف نموده و به اجرای کامل برجام بازگردد. 
در پایان این جلسه، توافق شد جلسه آتی کمیسیون در سطح معاونان در روز چهارشنبه همین هفته در وین برگزار شود و بلافاصله در چهارچوب گروه‌های کارشناسی، رایزنی‌های فنی و تخصصی به صورت فشرده جهت تهیه و ارائه فهرست اقداماتی که باید از سوی‌ همه طرف‌ها در حوزه رفع تحریم و اقدامات هسته‌ای برای احیای برجام صورت گیرد، ادامه یابد.
شایان ذکر است که هیئت کشورمان در نشست وین، ظرف چهار روز گذشته رایزنی‌های مستمری با کشورهای مشارکت‌کننده در برجام (سه کشور اروپایی، چین و روسیه) و نیز با آقای انریکه مورا هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک از اتحادیه اروپا، به‌صورت دوجانبه و چندجانبه انجام داد که در هیچ‌یک از آنها آمریکا حضور نداشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی