[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

وزیر نفت: حل اصولی مشکلات سیستان و بلوچستان در گرو توسعه گاز شهری است، روزنامه شیراز نوین

وزیر نفت گفت: شرکت گاز، استانداری و سایر مسئولان شبکه گاز شهری را توسعه داده تا مشکل به‌صورت اصولی حل شود؛ چون معتقدم زیر ۲ سال زاهدان و مناطق شهری سیستان می‌تواند زیرپوشش گاز قرار گیرد.
بیژن نامدار زنگنه ۱۹ فروردین‌ماه در نشست پیگیری طرح‌های گازرسانی در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: منطقه سیستان (شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان) با همت مدیران آرام‌آرام راه توسعه خود را پیدا کرده و از یک سنگلاخ و اسارت در هیرمند خود را رها کرده و در این بین دانشگاه‌ها، نیروهای تحصیل‌کرده و فکرهای تولیدشده زیربناهای بسیار خوبی برای این منطقه شده است.
وی افزود: توسعه به زیرساخت نیاز دارد و آنچه عامل این توسعه بوده، عقل و انسان توسعه‌یافته است و باید در سیستان به‌غیر از کارهایی که برای آب می‌شود اینجا را بر پایه چیزهای فراتر از آن بسازیم. وزیر نفت با اشاره به اینکه شرکت ملی، انتقال و استانی گاز زحمات زیادی کشیدند، تصریح کرد: برای اتمام پروژه‌ها حداکثر زمانتان آخر تیر است و سعی کنید تا آخر خرداد پروژه‌ها را تمام کنید؛ زیرا در شهریور و مهر نه ما هستیم و نه شما و باید کار برای مردم انجام شود و دوباره در دور تصمیم‌ها نیفتد.
وی با بیان اینکه شرکت گاز کار بزرگی در سیستان و بلوچستان کرده و ۲۰هزارمیلیارد تومان در این حوزه سرمایه‌گذاری شده و باید با همت کار را تمام کنیم، خاطرنشان کرد: طرح رزاق ابتکار سپاه پاسداران قرارگاه قدس است و به نظر من با نیت خیلی خوب، واقع‌بینانه و معقولانه کار کردند و از این رو باید کمکشان کرده و در این راستا تاکنون حدود ۶۰میلیون لیتر مواد سوختی برای این طرح تخصیص داده شده است.
زنگنه با اشاره به اینکه مطالعه خط انتقال گاز چابهار- کنارک و خاش- سراوان حتماً دنبال می‌شود و بعد از ماه مبارک رمضان سفر به مناطق جنوبی و مرکز سیستان و بلوچستان برای همین موضوع انجام خواهد شد، تأکید کرد: سال گذشته ۲۲۱میلیون لیتر گاز مایع و نفت سفید در زابل توزیع شده که تقریباً ۳۰ درصد نسبت به سال ۹۸ بیشتر بود. به‌طور کل توزیع نفت سفید در کل کشور ۴.۷میلیون لیتر در روز است که ۲.۲میلیون آن در این استان توزیع شده است.
وی با اشاره به اینکه تقریباً پنج‌میلیون نفر در کشور گاز طبیعی ندارند و ۹۵ درصد از جمعیت کل کشور به این گاز دسترسی دارند، گفت: این پنج‌میلیون نفر شامل یک‌میلیون و ۲۰۰هزار خانوار می‌شود که ماهی سه کپسول یعنی در ماه ۳۶هزار تن و روزی ۱۲۰۰ تن می‌شده و اما در این بین ۵۵۰۰ تن توزیع کردیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی