[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

راه‌اندازی شغل را برای کارجویان آسان کنیم، روزنامه شیراز نوین

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید امروز هر جوان ایرانی یک کارآفرین خلاق است که سرمایه لازم برای شروع یک کسب‌وکار را دارد و کافی است شرایط راه‌اندازی شغل و دادن مجوز را برایشان آسان کنیم و به‌جای مچ‌گیری دستشان را بگیریم.
هادی ابوی در گفت‌وگو با ایسنا، حفظ اشتغال موجود را از اولویت‌های سال جدید عنوان کرد و گفت: معتقدم در شرایط فعلی حفظ اشتغال از ایجاد اشتغال مهم‌تر است؛ البته اگر بتوانیم به سمت ایجاد شغل برویم خوب است ولی با توجه به شرایط کرونا لازم است حمایت‌های بیشتری از کسب‌و‌کارها، کارگران بنگاه‌های اقتصادی و نیروهای کار شاغل صورت گیرد تا ریزش نیروهای کار را شاهد نباشیم. وی ادامه داد: در شرایط اقتصادی فعلی به‌جای پلمب کارگاه‌ها و واحدهای اقتصادی باید به تسهیل‌گری روی بیاوریم و مشکل بنگاه‌ها و کسب‌وکارها را ریشه‌ای حل کنیم. اگر یک کسب‌و‌کار برای راه‌اندازی نیاز به مجوز دارد، صدور مجوز را تسهیل کنیم و اگر بنیه مالی ضعیفی دارد با پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت، حمایتش کنیم. این مقام مسئول کارگری تصریح کرد: شاید در گذشته عده‌ای جوان دارای ایده تحت‌عنوان کارآفرین به‌دنبال ایجاد شغل بودند و مراحل سخت و پرپیچ‌وخم گرفتن مجوزهای لازم برای شروع کار را باید طی می‌کردند ولی امروز هر جوان ایرانی یک کارآفرین خلاق و دارای ایده است که ممکن است حتی نیاز به سرمایه اولیه نداشته باشد و سرمایه لازم برای شروع کسب‌وکار را در اختیار داشته باشد، ولی به‌خاطر گرفتن مجوز از چند ارگان و دستگاه ماه‌ها طول بکشد تا بتواند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کند.
ابوی افزود: درست است که برای ایجاد هر شغل باید اصول آن کار رعایت شود و استانداردهای لازم موردتوجه قرار گیرد، ولی به‌جای مچ‌گیری باید دست جوانان جویای کار را بگیریم و مانع‌تراشی و سنگ‌اندازی نکنیم. دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ادامه داد: در دوران کرونا برای راه‌اندازی برخی از مشاغل خرد و خانگی از کمیته امداد یک خط اعتباری گرفتیم و دیدیم که جوانان جویای کاری که دارای ایده و خلاقیت بودند، در بحث تأمین سوغات و هدایا و انگشتر با اشتیاق وارد عمل شدند و کارگاه‌های کوچک را با مبالغ بسیار پایین راه‌اندازی کردند. به گفته وی، یک کسب‌و‌کار کوچک با ۵۰میلیون تومان قابل راه‌اندازی است؛ لذا تا می‌توانیم باید از جوانان خلاق و جویای کار حمایت و شرایط ایجاد شغل را 
آسان کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی