[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

تشدید مقررات سخت، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: سخت‌گیری و اعمال مقرارت جدید، در شرایط پیک جدید کرونا اگرچه موجب زحمت مردم خواهد شد، اما برای حفظ سلامتی مردم لازم است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه سلامت، امنیت و معیشت مردم سه مقوله ای است که باید با هم مورد توجه قرار داشته باشد، اظهار داشت: سلامتی و حفظ جان مردم در اولویت قرار دارد و نمی‌توانیم با عدم تصمیم‌گیری به‌موقع زمینه پیشروی بیماری کرونا را فراهم کنیم.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به اینکه همه بیمارستان‌های دولتی و خصوصی باید آماده دراختیارگذاشتن تخت‌های عادی و آی‌سی‌یو برای بستری بیماران کرونایی باشند، ادامه داد: هیچ عذری در این زمینه پذیرفته نمی‌شود؛ هرچند تاکنون نیز شاهد همکاری مناسب بخش‌های مختلف درمانی بوده‌ایم.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های نظامی و انتظامی باید بیمارستان‌های ثابت و سیار خود را همراه با پرسنل موردنیاز آماده کرده و با درخواست دانشگاه علوم‌پزشکی در اختیار بیماران قرار دهند، افزود: طرح بسیار ارزشمند شهید سپهبد سلیمانی (محله‌محور) نیز باید با شدت بیشتری انجام شود و کلیه دستگاه‌ها تکلیف دارند کمک‌های لازم را در این زمینه ارائه کنند.
استاندار فارس با اشاره به اینکه برابر تصمیمات ستاد ملی کرونا برخی فعالیت‌ها ممنوع و برخی نیز محدود خواهند شد، گفت: ورود و خروج به شهرهای نارنجی و قرمز با توجه به برخی موارد ضروری، توسط نیروی انتظامی کنترل خواهد شد و حمل‌ونقل عمومی نیز محدود می‌شود. از شنبه مترو و برخی خطوط اتوبوس‌رانی نیز تعطیل شود.
دکتر رحیمی با بیان اینکه نظارت بر رعایت دستورالعمل‌ها تشدید می‌شود و هر شخص حقیقی و حقوقی که سلامتی مردم را به خطر بیندازد توسط مقام قضائی ذی‌صلاح جلب می‌شود، ادامه داد: بازرسی شبانه از فعالیت‌های تجاری باید تشدید شود و کلیه فعالیت‌های تجمعی آموزشی، مذهبی و ورزشی باید تعطیل و محدود شود.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با تأکید بر اینکه باید کمک‌های مؤمنانه و مواسات با همراهی دستگاه‌های مسئول و خیران گرامی ادامه یابد، گفت: شهرداری باید برای نصب تابلوهای آموزشی و هشداردهنده در خصوص بیماری کرونا با دانشگاه علوم پزشکی همکاری لازم را داشته باشد.
وی خواستار نظارت کامل فرمانداران بر اجرای تصمیمات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا شد و اظهار داشت: اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت و اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مراکز کارگاهی و کارخانه‌های استان نظارت دقیقی داشته باشند.
استاندار فارس با بیان اینکه اتحادیه‌های صنفی باید در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پیشگیری از کرونا توسط واحدهای صنفی، همکاری لازم را با دانشگاه علوم‌پزشکی داشته باشند، گفت: کمیته اطلاع‌رسانی ستاد استانی بیماری کرونا باید فعالیت‌های خود را در زمینه آگاهی‌رسانی به مردم تشدید کند.
دکتر رحیمی خواستار برخورد جدی تعزیرات حکومتی با اصناف متخلف شد و افزود: اداره‌کل امور مالیاتی باید در خصوص دریافت مالیات‌ها به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که موجب تجمع نشده و زمینه گسترش بیماری کرونا را فراهم نکند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به اینکه دورکاری کارکنان دستگاه‌ها باید موردتوجه قرار گیرد، گفت: در شهرهای قرمز یک‌سوم نیروها و در شهرهای نارنجی یک‌دوم نیروها بر سر کار حاضر شوند و نیروهای حاضر نیز باید به‌صورت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند؛ در غیر این صورت مدیر دستگاه جریمه خواهد شد و مدیران نیز باید کارکنان متخلف را جریمه کنند.
وی با تأکید بر اینکه امور باید به‌صورت الکترونیک صورت گیرد و خدمات‌دهی به مردم نباید قطع شود، ادامه داد: خرید از اصناف به‌صورت تلفنی و الکترونیکی با استفاده از پیک مورد توجه قرار گیرد.
استاندار فارس خواستار تأمین ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده توسط دانشگاه علوم‌پزشکی شد و با تأکید بر اینکه نگهداری خانگی از بیماران باید در دوران پیک بیماری کرونا موردتوجه قرار داشته باشد، افزود: مراکز تست‌های سریع باید افزایش یابد و مدیران دانشگاه‌های علوم پزشکی استان باید تهیه واکسن کرونا را بیش از گذشته 
پیگیری کنند.
دکتر رحیمی خواستار کنترل ورود و خروج اتباع خارجی در فرودگاه‌ها توسط هلال‌احمر شد و افزود: هلال‌احمر باید طرح تذکر لسانی در مراکز پرتردد را با حفظ احترام مردم در دستور کار داشته باشد.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با بیان اینکه برگزاری مراسم‌های عروسی و ختم و تجمع ممنوع است و برخورد قضائی با آنها صورت می‌گیرد، افزود: دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش خصوصی باید ساعات کار خود را افزایش دهند تا تجمع در این دفاتر شکل نگیرد.
وی بر کنترل تجمعات در اداره ثبت، دفاتر وکلا و محاکم قضائی تأکید کرد و گفت: علاوه بر مقررات ستاد استانی بیماری کرونا، همه مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در خصوص شهرهای قرمز، نارنجی و زرد باید رعایت شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی