[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

هیچ زمانی نظارت‌ها تعطیل نشده است، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: با شروع موج سهمگین چهارم کرونا در استان، چاره‌ای جز تشدید محدودیت‌ها و تقویت بازرسی و نظارت‌ها نداریم.
عبدالرضا قاسم‌پور در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس، تشدید بازرسی و نظارت‌ها، اعمال محدودیت‌های هوشمند برابر با رنگ‌بندی شهرها، آمادگی همه نهادها و مراکز درمانی، پیشتیانی از بیمارستان‌ها و برخورد با عاملان برپایی مراسم ختم و عروسی را از مصوبات چند جلسه اخیر این ستاد استانی ذکر کرد.
او همچین نظارت بر رعایت پروتکل‌ها در محیط‌های اداری، مدیریت اصناف توسط اتاق اصناف، استفاده از ظرفیت پرشکان مشمول و سرباز در ساعات غیرموظف، فرهنگ‌سازی رعایت دستورالعمل‌ها و تبلیغات محیطی توسط رسانه‌ها و شهرداری، تداوم واکسیناسیون و... را از دیگر مصوبات عنوان کرد. جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه با شروع موج سنگین کرونا باید یک سری موارد تعیین تکلیف شوند، چون آمارها بی‌سابقه است، گفت: هیچ زمانی نظارت‌ها تعطیل نشده است. به گفته قاسم‌پور، ۳۷۰هزار خودرو تاکنون مشمول ممنوعیت شبانه و ورود و خروج و جریمه شدند. همچنین ۸۷۰۰ واحد متخلف هم تعطیل شدند. او اضافه کرد: پیشنهاد تعطیلی دوهفته‌ای، جریمه سنگین‌تر و تعطیلی ادارات غیرضرور و دورکاری کارمندان داده شده و در وضعیت قرمز شیراز مشاغل ۲ و ۳ و ۴ باید تعطیل باشند و سازمان صمت فارس باید در این زمینه اقدام کند. معاون استاندار فارس همچنین با بیان اینکه دوباره باید همیاران سلامت را شکل دهیم، عنوان کرد: مراسمات ماه رمضان در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی تعطیل است و در وضعیت زرد و آبی به تشخیص ستاد استانی گذاشته شده است. همچنین طرح شهید سلیمانی با هدف غربالگری مستمر و محله‌محور اجرا می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی