[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

از مریخی‌ها تا ارباب حلقه‌ها، روزنامه شیراز نوین

شاید هر فیلمی که تا‌کنون ساخته شده اشتباهات کوچک و بزرگی درون خود داشته باشد. این موضوع شامل فیلم‌هایی که از سوی منتقدان تحسین شدند، فیلم‌های پرفروش و هر نوع فیلم دیگری می‌شود. حقیقت این است که مهم نیست چقدر اعضا و سازندگان فیلم توانمند هستند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هیچ فیلمی به طور ۱۰۰ درصد کامل نخواهد بود و حتی در دقیق‌ترین آثار نیز چند خطای جزیی دیده می‌شود. حتی پس از چندین بار اکران و بررسی‌های مجدد بعضی از اشتباهات همچنان از دید سازندگان مخفی می‌مانند؛ اما این خطا‌ها همیشه فاجعه‌بار نیستند و گاهی باعث موفقیت فیلم می‌شوند. اگرچه در اکثر اوقات به فیلم‌ها آسیب می‌زنند. در اینجا چند مورد از این اشتباهات را برایتان ذکر می‌کنیم.
دانکرک: فیلم سینمایی «دانکرک» ساخته کریستوفر نولان به خاطر توجه به جزئیات تاریخی مورد تحسین واقع شد، اما مواردی نیز بود که در این فیلم جنگی اشتباه شد. البته این اشتباه به صورت عمد انجام گرفت تا کار را برای مخاطبان آسان‌تر کند. در این فیلم در نوک هواپیما‌های آلمانی رنگ زردی دیده می‌شود که در واقعیت اینگونه نبود. نولان می‌گوید این کار را برای ساده کردن تشخیص هواپیما برای یکدیگر انجام داده است.
مظنون همیشگی: سکانسی که مظنون‌ها در کنار یکدیگر صف کشیده‌اند قرار بود به طور کاملاً جدی فیلمبرداری شود، اما بازیگران این بخش را با خنده اجرا کردند و کارگردان متوجه شد که این بخش برنامه‌ریزی نشده از چیزی که در ذهنش داشت بهتر شده است و در نسخه نهایی فیلم نیز از آن استفاده کرد.
مریخی: هر داستانی نیاز به یک حادثه دارد، اتفاقی که درگیری را شروع می‌کند و بقیه داستان را روایت می‌کند. در فیلم سینمایی «مریخی» ساخته ریدلی اسکات که از یک کتاب اقتباس شده بود، حادثه فیلم یک طوفان شدید گرد و غبار است که یک فضانورد را در مریخ گرفتار می‌کند. اما در واقعیت طوفان‌های مریخ به طور معمول ۱۱ مایل در ساعت سرعت دارند که بسیار خفیف‌تر از چیزی است که در فیلم نمایش داده شد. کارگردان فیلم در این باره گفت که یک قصه خوب را به جای علمی بودن انتخاب کرده است.
جادوگر اوز: این فیلم سینمایی هنوز هم مورد علاقه مخاطبان بسیاری است و در دهه هشتاد به خاطر جلوه‌های ویژه‌اش محبوب شد. البته تعدادی از این جلوه‌ها جواب ندادند. در این فیلم یک در روی زمین استفاده شده بود تا بازیگر نقش جادوگر را با آن محو کنند، اما مخاطبان تیزبین دود و آتشی که از این در مخفی بیرون آمده بود را دیدند و حقه فیلمساز را متوجه شدند. اما این سکانس چرا دوباره فیلمبرداری نشد؟ چون بازیگر فیلم به خاطر این آتش‌ها و حرارت دچار سوختگی درجه دو از ناحیه صورت و دست شده بود و انجام دوباره آن ممکن نبود.
جنگوی زنجیر گسسته: اگرچه اکثریت خون‌هایی که در این فیلم می‌بینیم غیر واقعی است، اما در یک سکانس هم یک خون واقعی دیدیم. بازیگر فیلم لئوناردو دی‌کاپریو به اندازه‌ای خواست نقشش را واقعی بازی کند که بعد از ضربه به میز یک لیوان را شکست و باعث آسیب به دستش شد. البته این سکانس را تا پایان ادامه داد.
اینک آخرالزمان: در فیلم اینک آخرالزمان به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا، داستان سفر یک کاپیتان به ویتنام روایت می‌شود که قصد دارد یک افسر سرکش را حذف کند. زمانی که با این شخصیت آشنا می‌شویم، او یک سرباز است که در هتل زندگی می‌کند، او آینه‌ای را می‌شکند و خون دست آسیب دیده‌اش را به صورتش می‌زند. البته این اتفاق از پیش تعیین نشده بود. این سکانس باعث شد میزان بی ثباتی شخصیت فیلم بیشتر به چشم بیاید.
ارباب حلقه‌ها: فیلم سینمایی یاران حلقه اولین قسمت از سه گانه «ارباب حلقه‌ها» و از آثار موفقی بود که از کتاب‌های فانتزی جی آر آر تالکین اقتباس شد. در این فیلم شخصیت گاندولف با بازی ایان مک کلن، به خانه کوچک هابیت می‌رود و با چراغی که روی سقف خانه او بود، برخورد می‌کند. این صحنه کاملاً تصادفی بود، اما به نشان دادن مقیاس شخصیت هابیت‌ها و خانه‌شان به مخاطبان کمک کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی