[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

آب این میوه و سبزیجات را نگیرید، روزنامه شیراز نوین

آب‌میوه‌های خانگی خواص معجزه‌آسایی دارند که برای بدن بسیار مفید هستند اما آب‌گیری برخی سبزیجات و میوه‌ها مضر است.
به گزارش بهداشت نیوز، درست است که آب‌میوه‌گیری بهترین و اصلی‌ترین ابزار برای گرفتن آب میوه‌هاست اما هر میوه و یا سبزیجاتی نباید داخل این دستگاه قرار گیرد هم برای حفاظت از دستگاه، هم بدن خودتان. همه میوه‌ها و سبزیجات قابل آب‌گیری نیستند، اینها مواردی هستند که برای محافظت از آب‌میوه‌گیری‌تان و همچنین خودتان باید از آن‌ها دوری کنید.
میوه و سبزیجاتی که نباید داخل آب‌میوه‌گیری ریخت
1.بروکلی:
باورکنید یا نکنید، افرادی هستند که ممکن است قصد آب‌گیری بروکلی و تبدیل کردن آن به آب‌میوه سبز خانگی را به منظور جمع آوری تمام محتویات اثرگذار ویتامین c دارند، ولی آن‌ها نباید این کار را انجام دهند. ممکن است که بروکلی سخت هضم شود که در نتیجه باعث نفخ کردن، تولید گاز و درد شکمی‌می‌شود. یک متخصص گوارش می‌گوید: من آب‌گیری آن را پیشنهاد نمی‌کنم، به خصوص برای فردی که از سندروم روده حساس رنج می‌برد. همچنین از آب‌گیری دیگر سبزیجات خانواده کلم، مانند:گل‌کلم وکلم، به دلایل مشابه اجتناب کنید.
 2.آووکادو:
این میوه سبز با بافت خامه‌ای را برای تهیه اسموتی نگه دارید، آووکادو واقعاً آب زیادی ندارد و در واقع بیشتر مناسب مخلوط شدن هستند تا آب‌گیری، پس فکر گرفتن آب آن را از سر بیرون کنید .
3. انواع سیب‌ها البته همراه هسته
شما می‌توانید سیب را آب‌گیری کنید ولی بعد از جدا کردن هسته‌های آن، پس مراقب باشید که در ابتدا دانه‌ها را جدا کنید. Varbanova می‌گوید: دانه‌های سیب حاوی آمیگدالین هستند که ممکن است حین متابولیسم هضم سمی‌شوند.
4.نارگیل:
شیر یا آب نارگیل می‌تواند افزودنی مطبوعی برای آب‌میوه یا اسموتی باشد ولی شما نمی‌توانید محصول بیشتری غیر از خود گوشت نارگیل به دست بیاورید، چون به اندازه کافی آب‌دار نیست، پس بهتراست که هر دو محصول را از سوپر مارکت تهیه کنید.
5.کلم‌پیچ:
سبزیجات برگ‌دار سبز تیره مانند کلم‌پیچ و اسفناج حاوی مقادیر بالای کلسیم و ویتامین Aو C هستند ولی از آب‌گیری آن‌ها پرهیزکنید، در غیر این‌صورت شما مستعد سنگ‌کلیه خواهید شد. برخی از افراد با مقادیر بالای اگزالات موجود در سبزیجات با برگ تیره مشکل دارند که همین مورد ممکن است باعث سنگ‌کلیه در آن‌ها شود.
6.گلابی:
لزومی‌نیست که همه افراد از آب گلابی دوری کنند ولی اگر شما به فراکتوز حساسیت دارید، باید دور این آب‌میوه را خط بکشید.گلابی حاوی سوربتول که نوعی قند غیر قابل هضم است، می‌باشد که می‌تواند موجب حرکات روده شود، به همین خاطر است که تعدادی از افراد برای درمان یبوست از گلابی استفاده می‌کنند.
7. مرکبات پوست کنده نشده:
برای پوست کندن پرتقال،گریپ فروت، لیمو ترش و لیمو شیرین وقت بگذارید، پوست مرکبات ترکیباتی دارد که می‌تواند سیستم هاضمه را اذیت کند به اضافه اینکه آب آنچنانی هم ندارند.
8.آناناس:
این میوه گرمسیری، زمانی که به صورت کامل خورده شود منبع سالمی ‌از ویتامین‌ها و فیبر است ولی آب‌گیری آن تمام این فواید را از بین می‌برد و شما را با مقادیر بالای شکر روبه‌رو می‌کند و این می‌تواند قند خون و میزان انسولین خون شما را افزایش دهد.
9. ریواس:
متأسفانه شما نمی‌توانید ریواس تابستانی را به صورت آب‌میوه دربیاورید و مصرف کنید چراکه ریواس برای تبدیل به محصول مایع خیلی ریشه‌دار است، علاوه بر اینکه برای تیغه‌های آب‌میوه‌گیری شما هم بسیار سفت و سخت است.
10. موز:
این ماده غذای نرم، آب آن‌چنانی ندارد که ارزش وقت گذاشتن شما را داشته باشد اگر شما خیلی طعم و مزه موز را دوست دارید به وسیله مخلوط کن با آب‌میوه و موز یک اسموتی خوشمزه درست کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی